I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Ojciec Święty, Jan Paweł II odszedł od nas w sobotę o godzinie 21.37. Papież, który odmieniał świat i ludzkie serca...

(15.04.2005) W piątek 8 kwietnia na stadionie Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbyła się Msza Święta w intencji Jana Pawła II. Zobacz relacje wideo z tego wydarzenia:

WindowsMediaPlayer - wolne łącze 100 kb/s
WindowsMediaPlayer - szybkie łącze 256 kb/s

RealVideo - wolne łącze 100 kb/s
RealVideo - szybkie łącze 256 kb/s

(08.04.2005) Zakopane pożegnało Jana Pawła II. W piątkowy wieczór na stadionie Wielkiej Krokwi ponad 20 tyś. osób złożyło hołd Ojcu Świętemu, którego w tym dniu pochowano w Grotach Watykańskich pod Bazyliką Św. Piotra. Miejsce i symbolika spotkania nawiązywały do wydarzeń z czerwca 1997 roku, gdy Jan Paweł II odwiedził Tatry, Podhale i Zakopane, a kulminacją jego wizyty była uroczysta Msza Święta odprawiona właśnie na stadionie Wielkiej Krokwi. Wówczas ówczesny burmistrz Zakopanego Adam Bachleda Curuś złożył hołd górali polskich Ojcu Świętemu. Wówczas także z ust Papieża padły słowa „na was zawsze można liczyć”. Górale, Zakopiańczycy nie zawiedli. Trybuny boczne w całości, a w znacznej części górne stadionu skoczni o godzinie 19 były wypełnione. W tym czasie rozpoczęła się koncelebrowana Msza Święta pod przewodnictwem wice Dziekana Dekanatu Zakopiańskiego ks. Wojciecha Jakubca. Wygłoszona przez ks. prałata Stanisława Szyszkę homilia przypomniała najważniejsze momenty życia Karola Wojtyły. Był również hołd górali, złożony - na nowo - przez Zakopiańską młodzież. Ponad 100 muzykantów jeszcze raz zagrało Ojcu Świętemu. Nie zbrakło chóru Turliki. I właściwie wszystko było by jak w 1997 roku, gdyby nie żal i smutek w sercach… (chociaż przez chwilę wydawało się, że Jest z nami, gdy wiatr silniej zawiał i delikatnie zagrzmiało, jakby chciał ostrzec, żebyśmy nigdy nie schodzili z wybranej drogi). Po godzinie 21 przy przygaszonych światłach Wielkiej Krokwi, w blasku świec i w milczeniu Zakopiańczycy rozeszli się do domów...
Wyzwanie zorganizowania, w tak krótkim czasie, tak dużej uroczystości podjęły się władze samorządowe miasta oraz parafie zakopiańskie. Nad bezpieczeństwem czuwali Policjanci i przedstawiciele Staży Pożarnych. (więcej...)

(08.04.2005) Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w piątkowe popołudnie żegnało Ojca Świętego, Jana Pawła II. Wypełniony wiernymi kościół, kapela Sanktuaryjna, chór Sursum Corda to nieodłączne elementy tego szczególnie naznaczonego przez Jana Pawła II miejsca. I tym razem nie było inaczej. Koncelebrowanej Mszy Świętej, pod nieobecność Kustosza Sanktuarium ks. Mirosława Drozdka przebywającego w Watykanie, przewodniczył ks. Krzysztof Czapla. Zabrzmiała muzyka góralska, której Ojciec Święty przez ponad 26 lat pontyfikatu, mógł słuchać dzięki licznym pielgrzymkom organizowanym z Krzeptówek. Dodajmy, że Papież osobiście konsekrował Sanktuarium w 1997 roku, które zostało wzniesione, jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Fatimskiej za cud uratowanego życia Ojca Świętego po zamachu na Placu Świętego Piotra.
Podkreślmy, że na Krzeptówkach po piątkowych uroczystościach żałobnych modlitwa nie ustaje. Codziennie, aż do końca października, o godzinie 12 będzie odprawiana Msza Święta w intencji Jana Pawła II. (więcej...)

(07.04.2005) Otrzymaliśmy informacje z Watykanu, że w piątkowych uroczystościach pożegnania Ojca Świętego, Jana Pawła II zaznaczona będzie bardzo wyraźnie obecność górali podhalańskich. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn w strojach regionalnych będzie szło w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy Świętej żałobnej. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ks. Mirosław Drozdek podkreśla, że wielkie to wyróżnienie dla Podhala w dniu, gdy oczy całego świata zwrócone będą w stronę Watykanu.

(07.04.2005) W piątek o godzinie 19 Zakopane pożegna Ojca Świętego, Jana Pawła II. Uroczystości zaplanowano na stadionie skoczni pod Wielką Krokwią, czyli w miejscu gdzie w 1997 roku odbyła się się uroczysta Msza Święta z udziałem Papieża odwiedzającego wówczas Zakopane i Tatry. Inicjatywa zorganizowania właśnie tam spotkania modlitewnego ma oczywiście wymiar symboliczny i będzie nawiązywać do owych pamiętnych wydarzeń sprzed kilku lat. Mówią ks. Adam Kozłowski z parafii Najświętszej Rodziny i sekretarz Urzędu Miasta Zakopane Grzegorz Cisło:

(07.04.2005) Ulicami Zakopanego w czwartek przeszedł "biały marsz". Około 1000 w większości młodych osób po krótkiej modlitwie spod Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych wyruszyło ulicami: Grunwaldzką, Tetmajera, Piłsudskiego i Bronisława Czecha w kierunku Domu Rekolekcyjnego Episkopatu Polski tzw. Księżówki. Tam pod pomnikiem Jana Pawła II odbyła się druga część modlitwy. (więcej...)

(06.04.2005) W czwartek o godz. 20 na czarnodunajeckim rynku duchowieństwo, władze samorządowe i społeczność gminy organizują modlitewne spotkanie w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. Mówi Bogusława Bobrowska dyrektorka szkoły w Czarnym Dunajcu:

(06.04.2005) W gminie Poronin 8 kwietnia nieczynne będą urzędy, a w czwartek spotkają się radni:
O nabożeństwach w czwartek i piątek - wójt Bronisław Stoch:
Mówił wójt Bronisław Stoch.

(06.04.2005) Kilka refleksji na temat ostatnich dni, kiedy żegnamy Ojca Świętego, Jana Pawła II wójta gminy Szaflary Stanisława Ślimaka:

(06.04.2005) O miejscach w Tatrach i spotkaniach z Janem Pawłem II zastępca dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego Stanisław Czubernat:
Rozmawiał Piotr Sambor.

(06.04.2005) W studio Radia Alex o Zakopanem i Ojcu Świętym mówili burmistrz Zakopanego Piotr Bąk, przewodniczący Rady Miasta Władysław Łukaszczyk i radny Jan Ustupski:

(06.04.2005) O atmosferze panującej w Rzymie, przygotowaniach do pożegnania Jana Pawła II z Watykanu Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Ks. Mirosław Drozdek:
Rozmawiał Piotr Sambor.

(06.04.2005) W czwartek z Zespołu Szkół Hotelarsko - Turystycznych w Zakopanem wyruszy "biały marsz" ulicami miasta pod pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II przy Księżówce. O 12.00 przy "hotelarzu" Anioł Pański i początek "białego marszu", do którego zapraszamy wszystkich Zakopiańczyków oraz gości przebywających pod Giewontem. Pod pomnikiem Ojca Świętego zostanie odmówiony różaniec.

(06.04.2005) "Zapalmy watry dla Ojca Świętego", to apel Zarządu Głównego Związku Podhalan. Ogniska mają by być rozpalone w czwartek o godzinie 21. Sekretarz ZG Związku  proponuje by w ten sposób góry i górale w godny sposób pożegnali "nojwyzsego Gazde". Przy watrach "niech będzie odmówiony apel Jasnogórski i modlitwa za Jana Pawła II":
Mówił sekretarz Zarządu Głównego Związku Podhalan Maciej Motor Grelok.

(06.04.2005) Podhale żegna Ojca Świętego u stóp Matki Bożej Gaździny Podhala. W czwartek 7 kwietnia godz. 17.00 - Różaniec w intencji Ojca Świętego (modlitwa na różańcu darze Jana Pawła II) 18.00 - Msza Św. przy Ołtarzu Polowym. Procesja światła pod pomnik Ojca Świętego w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. O 21.00 Apel Jasnogórski w bazylice. Zaprasza Ks. Tadeusz Juchas.

(06.04.2005) Oddział Murzasichle Związku Podhalan zaprasza do uczestnictwa w pielgrzymce i Mszy Świętej za papieża Jana Pawła II na Wiktorówkach w piątek o 11.00. Wyjście spod kościoła w Murzasichlu o 8.00. Gorąco i serdecznie zapraszamy.

(06.04.2005) Polskie Koleje Linowe Sp. z o.o. w Zakopanem informują, że w związku z uroczystościami pogrzebowymi Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 8 kwietnia 2005 roku wszystkie koleje linowe PKL będą nieczynne.

(06.04.2005) Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, odwołuje wernisaż wystawy: VI Ogólnopolskie Biennale Rzeźby w Drewnie Uczniów Średnich Szkół Plastycznych, który zaplanowany był na dzień 8 kwietnia br.

(05.04.2005) Msza Św. na stadionie Wielkiej Krokwi. We wspólnocie miasta i całego Skalnego Podhala, dziękując Panu Bogu za dar Ojca Świętego, zapraszamy – Dziekan Ksiądz Prałat Stanisław Olszówka, duchowieństwo, Burmistrz i Rada Miasta Zakopane na Mszę Świętą w intencji Ś. P. Jana Pawła II na stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią dnia 8 kwietnia o godz. 19.00.
W tym szczególnym dniu pogrzebu wdzięczną pamięcią pragniemy ogarnąć Ojca Świętego oraz to wszystko, co było naszym udziałem pamiętnego czerwca 1997 roku.
Zapraszamy do udziału w liturgii pogrzebowej poczty sztandarowe, muzykantów, szkoły – wszystkich, którym serce dyktuje, aby w tym dniu być razem. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

(05.04.2005) Hołd górali z 6 czerwca 1997 roku, złożony Janowi Pawłowi II przez ówczesnego burmistrza Zakopanego Adama Bachledę Curusia na stadionie Wielkiej Krokwi:
Najukochańszy Ojcze Święty!
Szczęśliwi i wdzięczni Bogu w Trójcy Jedynemu, iż wejrzał na niskość naszą, a Naród Polski wydźwignął, wyniósł w Wielkim Synu gór naszych i zawołał do gór świętości niebieskich, pchnął na szlak zwycięstw nad złem, żeby grzechy, wady powypędzać, by zakwitło miłością rodzinne szczęście, oczy dzieci i młodzieży były ufne, czyste, a życie mężczyzn, kobiet i starców mężne, owocne, pogodne wiarą.
Przeto dziękujemy, Ojcze Święty, żeś nas wydostał z czerwonej niewoli, a teraz chcesz i uczysz, jak dom ojczysty, polski wysprzątać z tego, co hańbi, rujnuje, zniewala, gubi.
Dziękujemy za ojcowską i synowską troskę. Dziękujemy za modlitwy, upomnienia i ofiary Twoje, a w czymżeśmy Boga zdradzili i Ciebie zawiedli, zasmucili, przepraszamy. Przepraszamy za zwątpienie, niedochowanie wierności, nieodpowiedzialne korzystanie z daru wolności.
Przyrzekamy, jak ten krzyż na Giewoncie mocno trwać w wierze i tradycji chlubnej przodków naszych, a Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego dochować. Jak ongiś książę Mieszko u zarania dziejów naszych ziemie polskie poddał Stolicy Apostolskiej, tak my, górale polscy, dzisiaj, dnia 6 czerwca Roku Pańskiego 1997 u stóp krzyża na Giewoncie składamy hołd Najukochańszemu Synowi gór, Największemu z rodu Polaków, Papieżowi, Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, zawierzając nasze rodziny, nas samych i te góry nasze, świadomi, że On nam przed Bogiem i ludźmi największej krasy dodaje swoim świętym pasterzowaniem.
Pomóż nam, Ojcze Święty, swoim błogosławieństwem wydostać się z wszelkiej śmierci do życia miłością prawdziwą i tak przejść próg nadziei w nowe, Trzecie Tysiąclecie.
Panie Boże, prowadź!

Adam Bachleda-Curuś
Burmistrz Zakopanego

(04.04.2005) Burmistrz Zakopanego Piotr Bąk skierował na ręce Jego Ekscelencji Ks. Abp Stanisław Dziwisza w Watykanie list. Oto jego treść:
Szanowny Księże Arcybiskupie
W imieniu społeczności Zakopanego i własnym pragnę przekazać słowa duchowej więzi, serdecznego współczucia i żalu w tym trudnym po ludzku czasie.
Sercem jestem z Waszą Ekscelencją – tym Umiłowanym Uczniem i Przyjacielem, który do końca był z naszym Ojcem Świętym.
Łączę się z serca w bólu, dotykającego także i nas, trwających na modlitwie pod Krzyżem Giewontu. Szczęść Boże.

Z głębokim uszanowaniem
Piotr Bąk
Burmistrz Miasta Zakopane


Wystąpienie burmistrza Piotra Bąka podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Zakopane:

Szanowni Państwo!
Wśród kilkudziesięciu pokoleń, które stanowią historię narodu polskiego, pokolenie współczesne jest pokoleniem szczególnym. To za czasów tego pokolenia na stolicy Piotrowej zasiadł z woli Opatrzności Syn polskiej ziemi, to za czasów naszego pokolenia Polak został Papieżem Kościoła Powszechnego. I właśnie podczas tego pontyfikatu naród polski, zrządzeniem Opatrzności, niespodziewanie uwolniony z czerwonej niewoli odzyskał wolność.
Zakopane jest miejscem, które wielokrotnie pojawia się w biografii Karola Wojtyły jako kapłana, naukowca, biskupa i wreszcie rzymskiego papieża. Trzy dni jakie Jan Paweł II spędził w 1997 r. w naszym mieście, pozostaną w historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach Zakopanego. Od tego czasu nasze miasto stało się inne, stało się, niech mi wolno będzie tak powiedzieć, jednym z miast „ papieskich”. W większości miejsc związanych z tamtymi wielkimi dniami : w Kościele pw. Najświętszej Rodziny , Kościele Św. Krzyża, Klasztorze sióstr Urszulanek w Jaszczurówce, Klasztorze Sióstr Albertynek na Kalatówkach, na stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią, na Kasprowym Wierchu, na Toporowej Cyrhli umieszczono tablice i symbole upamiętniające czerwcowe dni w 1997 r.
Wśród tych wszystkich miejsc Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach, poprzez modlitwę, postacie związane z tym Sanktuarium, uczestnictwo w wielu ważnych dla Ojczyzny wydarzeniach i przechowywane tam bezcenne pamiątki po Największym z Polaków, zajmuje miejsce zupełnie wyjątkowe, co w swojej homilii w dniu 7 czerwca 1997 r. potwierdził sam Ojciec Święty Jan Paweł II.
5 czerwca 1997 r. Rada Miasta Zakopane podjęła uchwałę, mocą której sylwetka krzyża na Giewoncie stała się centralnym elementem herbu miasta. 7 czerwca 1997 r. Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił sztandar, który w tym dniu otrzymało Miasto Zakopane
U początku XX stulecia ojcowie nasi ustawili na wierzchołku Giewontu krzyż, współczesne pokolenie w przeddzień nowego tysiąclecia umieściło ten krzyż w herbie miasta, by był jego znakiem rozpoznawczym i świadectwem wobec świata. Krzyż , klucze Piotrowe w herbie miasta i tekst hołdu złożonego przez górali polskich w dniu 6 czerwca 1997 r. to wielkie wyzwanie, zadanie i zobowiązanie dla współczesnych i przyszłych pokoleń, którym dane będzie żyć u podnóża Tatr.
Niech te szczególne symbole, odczytane i przemyślane na nowo w dniu odejścia Naszego Papieża do Ojca w Niebie staną się dla nas najważniejszym drogowskazem.
 

Podczas tej samej sesji do zebranych słowa swoje słowa skierował przewodniczący Rady Miasta Władysław Łukaszczyk:

W dniu 2 kwietnia obiegła świat tragiczna wiadomość. Zmarł najlepszy z ludzi, najwybitniejszy Polak i największy Papież w historii Kościoła – Jan Paweł II.
Człowiek o wielkim sercu, pełen łagodności i dobroci. Jego żarliwa wiara łączyła w duchu chrześcijaństwa ludzi na całej ziemi. Był tym, którego słuchali i któremu ufali ludzie wszystkich wyznań i kultur.
Był człowiekiem, który zjednoczył świat.
Trudno wyrazić słowami ból, rozpacz i pustkę, które dotknęły nas po stracie Jana Pawła II, Papieża – Polaka, któremu tak bliska była nasza podhalańska ziemia.
Dnia 6 czerwca 1997 roku złożyliśmy Najwybitniejszemu Synowi Gór Hołd, polecając górali polskich Jego łaskawej modlitwie, przysięgając wierność Bogu i Kościołowi.
Nie raz klęczeliśmy wspólnie u stóp Krzyża na Giewoncie i tronu Matki Boskiej Fatimskiej i modliliśmy się o dar zdrowia i długiego życia dla naszego umiłowanego Ojca Świętego.
Teraz, pełni ufności wierzymy, że spełniło się zawierzenie Papieża Totus Tuus i znalazł On wieczny odpoczynek w niebie.

W holu Urzędu Miasta na pierwszym piętrze obok sekretariatu Burmistrza wyłożona jest księga kondolencyjna.

W piątek, 8 kwietnia, w związku z pogrzebem Jana Pawła II Urząd Miasta Zakopane nie będzie pracował.

Sesja Rady Miasta Zakopane. Posiedzenie rozpoczął przewodniczący - Władysław Łukaszczyk:
I ponownie przewodniczący Władysław Łukaszczyk:

 

Foto-relacja:

(05.04.2005) Apel burmistrza Zakopanego Piotra Bąka: "W dniu 8 kwietnia 2005 r. cały świat będzie żegnał Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragnąć umożliwić uczestniczenie w tych uroczystościach mieszkańcom Zakopanego zarządziłem, że dzień ten będzie wolny dla pracowników samorządowych jednostek komunalnych. Równocześnie gorąco apeluję do wszystkich tych , którym bliska była Osoba i nauka tego Największego z Polaków, w tym szczególnie do pracodawców z terenu Miasta Zakopane, o podjęcie podobnej decyzji i ustanowienie piątku dniem wolnym od pracy".

 

(04.04.2005) Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz:

Drodzy Mieszkańcy Nowego Targu!
W tych smutnych dla nas wszystkich dniach, kiedy uświadamiamy sobie, ze Jan Paweł II Papież – największy w historii nasz Rodak, dobry Pasterz odszedł spośród nas żyjących do Pana, połączmy się w pamięci I modlitwie z Tym, który przemienił oblicze świata i nasze serca. Miasto Nowy Targ i my jego mieszkańcy mieliśmy w sercu Ojca Świętego szczególne miejsce. Bardzo wielu z nas łączą z jego osobą osobiste przeżycia związane z jego pasterską posługą biskupa i kardynała naszej Archidiecezji Krakowskiej, z jego spotkaniem z nami na nowotarskim lotnisku 8 czerwca 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, które odbyło się na wyraźne życzenie Ojca Świętego pomimo przeszkód ze strony komunistycznej władzy. Były to też liczne spotkania z naszych pielgrzymek do Stolicy Chrześcijaństwa połączone często z prywatnymi audiencjami na Watykanie dla grup z Nowego Targu i Podhala.
Wyrazem uczuć łączących Ojca Świętego Jana Pawła II z Nowym Targiem i Podhalem było również udzielenie specjalnego papieskiego błogosławieństwa dla miasta Nowego Targu z okazji 650 – lecia miasta, czy też przyjęcie Honorowego Obywatelstwa Miasta Nowego Targu i potwierdzenie tego faktu własnoręcznym podpisem. Byliśmy też jeszcze w 2004 roku miastem szczególnie wyróżnionym – na 100 - lecie nowotarskiego Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego otrzymaliśmy specjalny list Ojca Świętego na te uroczystości.
Nasze związki z Ojcem św. były związkami szczególnymi również i przez to, że Jego osobistym sekretarzem, najbliższym współpracownikiem i przyjacielem był arcybiskup Stanisław Dziwisz dla którego Nowy Targ jest „Miastem mojej młodości, moim Miastem”,
Wszystko to jest dla nas nie tylko radosnym wspomnieniem, ale przede wszystkim zobowiązaniem, abyśmy tego co nas nauczał i do czego nas nawoływał nie zapomnieli i nie zmarnowali. Obyśmy sprostali temu najważniejszemu dla nas, dla Nowego Targu, Polski i świata zadania.
Pierwszym tego elementem niech będzie przybranie naszych domów, siedzib, urzędów, instytucji, szkół i firm flagami papieskimi i narodowymi przepasanych kirem oraz udział w uroczystościach kościelnych w intencji Ojca św. Jana Pawła II, które zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.
Zachowajmy Jana Pawła II – naszego ukochanego Ojca Świętego w wielkiej serdecznej wdzięczności, nieustannej pamięci i modlitwie, a przesłanie Jego ponad 26 letniego Pontyfikatu niech pozostanie i rozwija się w naszych sercach. Słowa Ojca Św. Jana Pawła II naszego Honorowego Obywatela „Idźmy naprzód z nadzieją” będą dla nas pocieszeniem w tych trudnych chwilach, ale i drogowskazem na dalsze życie w którym pozostanie On dla nas wszystkich wzorem i przewodnikiem.


W związku z żałobą narodową i żałobą w mieście Nowy Targu, którego Ojciec Święty Paweł II jest Honorowym Obywatelem wszelkie spotkania i imprezy organizowane przez Urząd Miasta Nowego Targu i jednostki podległe zostają odwołane

Program uroczystości związanych z pożegnaniem Ojca św. Jana Pawła II przez mieszkańców Nowego Targu i Podhala:
5.04.2005r. (wtorek) – 21.00, Rynek – Apel Jasnogórski i czuwanie
6.04.2005r. (środa) – 18.00, Lotnisko – Różaniec
21.00, Rynek – Apel Jasnogórski i czuwanie
7.04.2005r (czwartek) – 20.00, Rynek – Msza św. i Apel Jasnogórski

Serdecznie zapraszamy, wszystkich którym droga jest osoba Ojca św. Jana Pawła II i pamięć o tym co zrobił dla Świata, Polski, Nowego Targu, Podhala i każdego z nas.
Prosimy o zabranie z sobą świec.


(04.04.2005) W poniedziałek 4 kwietnia, przed południem Wojewoda Małopolski Jerzy Adamik dokonał wpisu do księgi kondolencyjnej wystawionej w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie. Wojewoda napisał:
„Był Polakiem Tysiąclecia, który sprawił,  że „odmienił się duch ziemi, Tej ziemi”. Niósł całej ludzkości przesłanie wiary, nadziei i miłości. Był uosobieniem dobra, mądrości i prawdy. Odchodząc do Domu Ojca Swego osierocił Wadowice, Kraków, Małopolskę, Ojczyznę i Świat. Pozostała nam świadomość szczęścia, że żyliśmy w epoce Jana Pawła II Wielkiego.”
Wojewoda wpisał się również do księgi kondolencyjnej znajdującej się w krakowskiej Kurii Metropolitalnej:
„W chwili tak trudnej dla Polski i Świata, po odejściu umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II, papieża wszechczasów, niech żal i rozpacz ukoi świadomość szczęścia, że dane nam było żyć w Jego epoce i odczuwać sercem dar Jego miłości i mądrości. Był dla nas światłem w ciemnościach świata, opoką, na której budowaliśmy nadzieję na lepszą przyszłość Ojczyzny. Będziemy wierni przesłaniu wiary, nadziei i miłości, które niósł światu. Jego miłość i mądrość zawsze będą z nami.”

(04.04.2005) Parafialny zespół góralski "Giewont" z Zakopiańskiej Olczy, wraz z duszpasterzami, siostrami i parafianami nagrał nutę dedykowaną Ojcu Świętemu, Janowi Pawłowi II:


Ojca Świętego, Jana Pawła II wspominają:

Wójt gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak:

Sekretarz gminy Czarny Dunajec - Stanisław Pawłowski:

Wójt gminy Jabłonka Julian Stopka:

Wójt gminy Poronin Bronisław Stoch:
Wójt Bronisław Stoch wspomina:
Ważnym wydarzeniem był przejazd Papieża Jana Pawła II przez gminę:
Wójt Bronisław Stoch wspomina także audiencje:

Wójt gminy Raba Wyżna Edward Siarka.

Wójt Gminy Szaflary - Stanisław Ślimak:

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I