I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Country Cross - Lipnica Wielka

(07.11.2006) Katarzyna Stachoń Tutoń: "28 i 29 X 2006 TKM Zakopane zorganizował zawody o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka w drugiej edycji Cross Country. W sobotę rywalizowali kierowcy samochodów terenowych oraz quady z napędem na 1 i 2 osi. Tor był naprawdę wymagający dużych umiejętności w prowadzeniu pojazdów. Mimo, iż aura początkowo nie była w sobotę sprzyjająca na starcie stanęło 15 quadów i około 20 samochodów terenowych. Quady ścigały się na 7 km. Torze, z bardzo trudnymi podjazdami i zjazdami oraz po leśnej pętli przez 1 godz., natomiast auta miały skróconą trasę przejazdu – lecz była bardziej ekstremalna. O dużym szczęściu może mówić załoga Nissana z Kościeliska, która w pierwszym przejeździe miała wywrotkę z dachowaniem. Kazimierz Bzyk z córką wyszli z tej kraksy cało i po naradzie sędziów, organizatorów i zawodników mogli powtórzyć przejazd. Warto dodać, że drugi przejazd poszedł im tak dobrze, że uplasowali się na drugiej pozycji tracąc do zwycięzców 1 sek. W quadach nie było tak dramatycznie, ale również toczyła się bardzo zacięta walka. Wśród zawodników, którzy stanęli na starcie był Paweł Sobczyk aktualny Mistrz Europy w supermoto i Wicemistrz Polski w motocrossie. Oczywiście on zwyciężył. Na miejscu drugim uplasował się Daniel Wawro, który jest tegorocznym zdobywcą I miejsca w Pucharze PZM-tu w dyscyplinie enduro.
Natomiast niedzielę wśród strug deszczu i nieprzyjemnego wiatru zawodnicy rywalizowali w country crossie. Mimo tak niesprzyjających warunków na starcie stanęło 60 motocykli. Duże emocje wśród rodziców wzbudziło dopuszczenie do biegów zawodników w klasie 65 i 85, ponieważ trasa zamieniła się w bagno. W niektórych momentach motory topiły się ,by po chwili ślizgać się jak po lodzie. Po naradzie z sędziami i organizatorami ustalono, iż młodzi zawodnicy będą mieć skróconą trasę i nie pojadą do lasu. W klasie 80 świetnie zaprezentowali się zawodnicy z TKM Zakopane. Zwyciężył Michał Durczewski, natomiast o dużym pechu może mówić Jaś Stachoń - Tutoń, który jechał na trzeciej pozycji (m.in. objeżdżając Mistrza Słowacji w tej kategorii Mario Bolibrucha) 2 okrążenia przed metą musiał zjechać z toru, ponieważ złapał defekt tylnego koła. Na IV miejscu uplasował się Kamil Magiera a na VI Tomek Węgrzyn.
W klasie pro świetnie pojechał Maciek Chyc - Magdzin. Ten czternastolatek rywalizował z bardzo doświadczonymi zawodnikami a zajął wysokie III miejsce. Wojciech Chyc - Magdzin był IV.W klasie weteran bezkonkurencyjny okazał się Józef Stachoń - Tutoń, który w półtoragodzinnej walce zwyciężył pokonując m.in. zwycięzcę tegorocznego Pucharu PZM W.Sikorę.
Warto nadmienić, że przez trasę przebiegały dwa zjazdy do rzeki, które okazały się praktycznie do nie do pokonania dla zawodników w kl.125.Przykładem może być to, iż na 12 startujących bieg ukończyło 4 zawodników. Na pewno tę trasę nie było można przejechać motocyklem klasy 80. Wielu zawodników w trakcie biegu wycofywało się. Część nie zdjęła nawet maszyn z przyczep. Brawa należą się zawodnikom z zakopiańskiego TKM, którzy tak dobrze się zaprezentowali, jak również Zarządowi i wszystkim członkom Klubu za zorganizowanie imprezy. Mimo tak fatalnej pogody kibice dopisali i na pewno nikt nie żałował".