I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Czysta Gra 2005...

(03.10.2005) 7 złotych medali dla Rabki-Zdrój na Can Pack Cup „Czysta Gra 2005”!
III Mityng Lekkoatletyczny Uczniowskich Klubów Sportowych działających pod patronatem Roberta Korzeniowskiego, który odbyły się w minioną sobotę w Krakowie, przypominał niedawne Mistrzostwa Europy w Helsinkach. Podobnie niesprzyjająca była deszczowa, chłodna aura i podobna była wola walki i atmosfera sportowego święta.
Ponad 300 uczniów z działających pod patronatem Roberta Korzeniowskiego Uczniowskich Klubów Sportowych z Bierunia Nowego, Dębicy, Kalisza, Krakowa, Opola, Osiecznej, Rumii, Rzeszowa i Rabki Zdroju spotkało się 1 października na zawodach rozgrywanych na stadionie WKS „Wawel”. Program sportowy zawodów, obejmował oczywiście chód (dystans zróżnicowany w zależności od wieku i płci), biegi płaskie na 60 i 600 m, bieg na 60 m przez płotki, skok w dal, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą.
Zmaganiom młodzieży przyglądali się sławni sportowcy, zaproszeni, jak co roku przez Roberta Korzeniowskiego: snowboardzistka Jagna Marczułajtis, sprinterzy Marcin Urbaś i Marcin Nowak oraz koszykarki Wisły CAN-PACK – aktualne wicemistrzynie Polski. Gwiazdy nie tylko rozdawały autografy, ale też dzieliły się swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami.
Zawodnicy z Międzyszkolnego Klubu Sportowego MOS Rabka Zdrój-Korzeniowski.pl dali z siebie wszystko. Mimo trudnych warunków zdobyli 10 medali, w tym aż 7 złotych! Nie zawiedli faworyci: Bartłomiej Perucki był pierwszy w biegu na 60 m przez płotki (rocznik 92/93) i zdobył złoty medal w skoku wzwyż a Natalia Nawara wygrała rywalizację w biegu na 60 m dziewcząt (rocznik90/91). Kolejny złoty medal przywiozła Dorota Karnicka, która zwyciężyła w pchnięciu 3 kg kulą a Kinga Rudolphi była najlepsza w biegu na 60 m w swojej kategorii wiekowej (rocznik 94/95) i trzecia w skoku w dal.
Wśród najmłodszych sportowców z rocznika 94/95 tryumfowała też Natalia Raczak, która wywalczyła złote medale w biegu na 600 m i skoku w dal.
Puchar Szkółek Lekkoatletycznych trafił w tym roku do Dębicy, która w klasyfikacji drużynowej zdobyła 210 pkt. II miejsce, z wynikiem 197 pkt. zajęli zawodnicy z Opola, a III miejsce uczniowie z Kalisza (183 pkt.) Tegoroczny wynik MKS MOS Rabka Zdrój to 125 pkt.
i V miejsce w klasyfikacji generalnej.
Konkurs ekologiczny „Czyste środowisko” wygrała młodzież z Miękisza Starego w woj. podkarpackim, występująca w barwach UKS Rzeszów. Zebrali 1157 kg puszek aluminiowych i zdobyli ufundowaną przez CAN-PACK nagrodę w kwocie 5 000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego, którą ufundował CAN-PACK.
W wyniku konkursu młodzież ze wszystkich UKS-ów zebrała ponad 4 tony aluminiowych puszek. W trakcie zawodów ogłoszono, że następny CAN-PACK CUP odbędzie się w czerwcu 2006 r. na stadionie Resovii.

WYNIKI CAN PACK CUP "Czysta Gra 2005" (1 października 2005)