I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

III Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym

(21.04.2008) Hanna Kardaś: "W sobotę 19 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem odbył się po raz trzeci Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym. Ryszard Leśniak był wieloletnim działaczem sportowym, zawodnikiem, trenerem, sędzią i dziennikarzem sportowym. Zajmował się między innymi tenisem stołowym. Turniej zgromadził 38 miłośników tenisa stołowego, dorosłych, młodzież i dzieci.
W turnieju indywidualnym w kategorii open czołowe dwa miejsca wywalczyli zawodnicy z Witowa pierwsze - Wojciech Słodyczka, drugie - Roman Baran, trzecie zeszłoroczny zwycięzca – Wojciech Waliczek (zawodnik TG Sokół Zakopane). W młodszej grupie łączącej zawodników szkół podstawowych i gimnazjów najlepszy był Tomasz Chyc /Gimnazjum nr 1 Zakopane/ tuż za nim Dariusz Nawalaniec /Gimnazjum Maruszyna/ i Paweł Pęksa /Gimnazjum nr 1 Zakopane/. Wyłoniono również zawodnika ze szkoły podstawowej, który w kategorii SP/G zajął najwyższe miejsc. Został nim Bartosz Gąsienica Laskowy /SP 9 Zakopane/, który otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom.
Miłym gościem turnieju była pani Danuta, żona patrona Memoriału - Ryszarda Leśniaka, która wręczyła puchary, dyplomy, liczne nagrody i upominki uczestnikom imprezy.
Emocje były również poza stołami do tenisa. Na zakończenie turnieju wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy.
Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Hanna Kardaś.
Przeprowadzenie turnieju oraz wręczenie zawodnikom tak wielu wspaniałych nagród, upominków i poczęstunku nie byłoby możliwe bez pomocy i życzliwości wielu osób, firm i instytucji, którym organizator i uczestnicy serdecznie dziękują!