Kandydaci na radnych do Rady Miasta - Lista nr 24

 

okręg nr 1, ulice:

Aleje 3 Maja, Klimka Bachledy, Bogdańskiego, Wojciecha Brzegi, Buńdówki, Choćkowskie, Do Białego, Do Tadziaków, Droga do Daniela, Droga do Rojów, Droga do Walczaków, Droga do Wantuli, Droga na Szymaszkową, Droga na Wierch, Generała Andrzeja Galicy, Gładkie, Seweryna Goszczyńskiego, Grunwaldzka, Gubałówka od nr 215 do nr 233 g, Kamockiego, Kasprusie. Ks. Kazimierza Kaszelewskiego, Kościelna, Kościeliska, Krupówki od nr 20. Krzeptówki, Krzeptówki Boczne, Krzeptówki Potok, Przewodnika Józefa Krzeptowskiego, Kornela Makuszyńskiego, Małe Żywczańskie, Heleny Marusarzówny, Heleny Modrzejewskiej, Mraźnica, Na Gubałówkę, Na Wilcznik, Ogrodowa, Władysława Orkana, Ornak, Osiedle Kasprusie, Osiedle Krzeptówki, Osiedle Krzeptówki Potok, Partyzantów, Józefa Piłsudskiego, Plac Niepodległości, Pod Lipkami, Polna, Regle, Jana Sabały, Skibówki, Sobczakówka. Spadowiec, Stanisława Staszica, Strążyska, Księdza Józefa Stolarczyka, Andrzeja Struga, Karola Szymanowskiego, Szymaszkowa, Kazimierza Tetmajera, Juliana Tuwima, Ubocz, Weteranów Wojny, Mariusza Zaruskiego, Szymona Zaryckiego. Za Strugiem, Za Cieszynianką, Mariana Zająca, Stanisława Zubka, Stefana Żeromskiego.

 

  1.        Łukaszczyk  Władysław Jan

  2.        Mitan-Abel  Marzena

  3.        Cukier  Maria Ewa

  4.        Wonuczka-Wnuk  Małgorzata Ewa

  5.        Wysłouch Dariusz Włodzimierz

  6.        Janik Michał Stanisław

  7.        Korzeń Róża Grażyna

  8.        Paff Angelika Paulina

  9.        Stachoń-Koszarek Jan

10.        Bachleda-Curuś Andrzej Maciej 

11.        Chlebiński Jerzy Ludwik

12.       Jasiński  Andrzej Zenon

13.        Bukowska Urszula Katarzyna

14.        Pitoń Andrzej

 

1. Władysław Łukaszczyk

– Lat 60, absolwent Technikum Mechanicznego w Wadowicach oraz dwuletniego studium pedagogicznego. Wieloletni działacz Związku Podhalan i Polskiego Związku Łowieckiego. W ostatnich latach działacz samorządowy:  radny, członek Zarządu Miasta, Przewodniczący Komisji Oświaty, członek Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, w latach 2004 - 2006 Przewodniczący Rady Miasta. Żonaty, dwoje dzieci.

Popierany przez Klub im. Władysława Zamoyskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

2. Marzena Mitan Abel

Urodzona w Zakopanem. Absolwentka Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie. Właścicielka i kierowniczka dwóch zakopiańskich aptek. Radna dwóch kadencji.  Mężatka, dwie córki.

Popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

3. Maria Cukier

Urodzona w Zakopanem. Wykształcenie średnie. Księgowa PSS „Społem” z 27-letnim stażem. Od 2003 roku zastępca przewodniczącego NSZZ „Solidarność” przy PSS „Społem” w Zakopanem. Członek Związku Podhalan. Ławnik w Sądzie Pracy w Zakopanem. Prowadzi zespół „Sursum Corda” przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Mężatka, troje dzieci.

Popierana przez NSZZ „Solidarność”.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

4.  Małgorzata Ewa Wonuczka-Wnuk. 

Urodzona w Zakopanem, absolwentka LO im. O. Balzera w Zakopanem oraz filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa (doktorat UJ 1996), wieloletni pracownik w Instytucie Filologii Słowiańskiej UJ. Tłumacz. Radna Rady Miasta Zakopane 2004-2006 (przewodnicząca Komisji Kultury), Członek Związku Podhalan, Stowarzyszenia Absolwentów LO im. Oswalda Balzera, Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, animator kultury. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Niezależna.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

5. Dariusz Wysłouch

- Lat 59. Urodzony w Warszawie, od 1956 r. mieszka w Zakopanem. Absolwent Technikum Budowlanego i Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej. Pracował szereg lat w Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji O/Zakopane prowadząc sprawy przygotowania inwestycji na terenie Zakopanego i Podhala. Od 1990 roku pracował w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zakopane. W latach 1998-2001 kierował Centralnym Ośrodkiem Sportu w Zakopanem. Od 2002 do 2008 roku był Naczelnikiem Wydziałem Drogownictwa i Transportu w Urzędzie Miasta Zakopane. Obecnie pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Popierany przez NSZZ „Solidarność”.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

6. Michał Janik

 - Lat 33. Urodzony w Zakopanem, żonaty, dwoje dzieci. Absolwent Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. Obecnie zatrudniony jako kierownik sklepu w Zakopanem.

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

7. Róża Grażyna Korzeń
Urodzona w Lesznie Wlkp., wychowana w Kościelisku i Zakopanem. Wykształcenie wyższe. Pracowała jako nauczycielka w Przedszkolu Nr 5 , przy ul. Kościeliskiej i w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Orkana. Mężatka, dwoje dorosłych dzieci. Obecnie na emeryturze. Udziela się społecznie, m. in. na rzecz  niedopuszczenia do budowy masztu telefonii komórkowej na budynku TTA z pozytywnym skutkiem. Nadal aktywna w wychowywaniu dzieci.

Popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Angelika Paulina Paff.
Urodzona w Zakopanem, absolwentka LO im. O. Balzera w Zakopanem, studentka prawa na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

9. Jan Stachoń Koszarek

-  Lat 50. Urodzony w Zakopanem. Absolwent Technikum Budowlanego w Zakopanem. Od 1998 r. właściciel regionalnej restauracji „Holny”. Prowadzi zespół regionalny „Holny”, z którym związany jest już od 35 lat. Wyróżniony Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Żonaty, dwoje dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.  Andrzej Maciej Bachleda-Curuś

– Lat 27. Urodzony i wychowany w Zakopanem gdzie mieszka z żoną Bernadettą (pochodzącą z Chochołowa) i dwójką dzieci. Ukończył Szkołę Podstawową  nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcące w Zakopanem. Po uzyskaniu tytułu magistra na Kellstadt DePaul Graduate School of Business w Chicago w zakresie finansów, nieruchomości i inwestycji wrócił do Zakopanego gdzie od 4 lat rozwija firmę rodzinną. Andrzej Bachleda-Curuś jest współzałożycielem, Partnerem Zarządzającym i Prezesem Zarządu firmy Bachleda Grupa Inwestycyjna. Kieruje firmą oraz wyznacza jej strategię. Jego międzynarodowe doświadczenie pozwoliło firmie Bachleda Grupa Inwestycyjna na wprowadzenie na Polski rynek takich marek jak CH Carolina Herrera, Carmex oraz AuntieAnne’sPretzel Perfect. Od 2000 roku aktywnie inwestuje w nieruchomości w kraju i na międzynarodowych rynkach.

Jak o sobie mówi patriotyzm lokalny odziedziczył po ojcu Adamie Bachleda-Curuś, który zawsze dbał o rozwój Zakopanego. Andrzej Bachleda-Curuś jako ojciec dwójki dzieci chce by Zakopane stawało się kurortem wypoczynkowo- sportowym, co pozwoli wszystkim mieszkańcom naszego miasta na osiągnięcie wysokiego poziomu  życia.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

11.  Jerzy Ludwik Chlebiński

– Lat 55. Urodzony w Zakopanem. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

1970 – 1976 działalność sportowa: alpinizm – taternictwo . Mgr inż. architekt absolwent Politechniki Białostockiej – Wydział Architektury – studia 1978 do 1983, dyplom 1985 r. Pracuje zawodowo od 1983 roku. Słuchacz podyplomowego Studium planowania przestrzennego i urbanistyki, Politechniki Białostockiej 1997/1998 r. Słuchacz podyplomowego Studium Konserwacji Zabytków i Urbanistyki, Politechniki Krakowskiej 2002/2003 r. Naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Zakopanem 1998 – 2007 r.  Żonaty. Dwie córki 25  i 27 lat. Zamiłowanie: góry, narty, przyroda.  Zainteresowania zawodowe: urbanistyka oraz  historia urbanistyki i architektury. Zamieszkały w Zakopanem ul. Piłsudskiego 51.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

12.  Andrzej Zenon Jasiński

– Lat 37. Urodzony w Zakopanem. Żonaty, dwójka dzieci. Od wielu lat pracuje jako rehabilitant w zakopiańskiej służbie zdrowia, pomagając ludziom w powrocie do pełnej sprawności. Praca ta wymaga cierpliwości, wytrwałości i pozytywnego nastawienia do ludzi. W mojej naturze leży pomaganie innym. Tę cechę pragnę rozwijać będąc radnym naszego miasta.

Popierany przez NSZZ „Solidarność”.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

13. Urszula Katarzyna Bukowska

Urodzona w Zakopanem. Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Posiada duże doświadczenie zawodowe (30 lat pracy w zawodzie nauczyciela j. angielskiego.) W latach 1977 - 1985 pracowała w IV LO w Krakowie. Pełniła funkcję nauczyciela ćwiczeniowego dla studentów UJ filologii angielskiej. Prowadziła lekcje pokazowe dla wizytatorów j. ang. oraz dla nauczycieli z Krakowa, województwa krakowskiego , Danii i Wielkiej Brytanii. Była również organizatorką obozów językowych dla klas z poszerzonym językiem angielskim. Po powrocie do Zakopanego podjęła pracę w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych , a następnie w I LO im. Oswalda Balzera oraz Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych gdzie pracowała w charakterze nauczyciela NKJO oraz wykładowcy metodyki nauczania. Obecnie na emeryturze pragnie poświęcić wolny czas sprawom naszego miasta i regionu. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

14. Andrzej Pitoń

– Lat 49. Urodzony w Zakopanem. Absolwent Technikum Hotelarskiego. Od 1980 r. zatrudniony w PKL na Kolei Linowo – terenowej Gubałówka. Prowadzi również gospodarstwo rolne. Żonaty, czworo dzieci.