I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
IV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...”

(26.05.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "28 maja w Zakopanem rozpoczyna się  IV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” pod Honorowym Patronatem Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza i Ks. Dziekana Stanisława Olszówki.
Zgłosiło się 180 uczestników z całej Polski, jest także jedna grupa z Węgier. W czasie festiwalu oprócz spotkań, warsztatów i przesłuchań konkursowych uczestnicy i wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w ciekawych koncertach wieczornych, na które serdecznie zapraszamy - mówiła Joanna Staszak, naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego UMZ odpowiedzialna za organizację festiwalu.
Zaplanowano trzy koncerty: 28 maja -
koncert regionalny, podczas którego wystąpią Turliki, zespół im. Bartusia Obrochty oraz Młode Klimki, 29 maja - koncert gwiazdy festiwalu „Joszko Broda i Dzieci z Brodą”, 30 maja - koncert laureatów.
Mamy nadzieję, że tak samo jak w zeszłym roku, koncert laureatów będzie bardzo interesujący i zostanie oparty na spektaklu teatralnym przygotowanym na festiwal przez jedną z sześciu zakwalifikowanych grup - wyjaśniała Joanna Staszak.
Festiwal, organizowany już po raz czwarty z okazji Dni Zakopanego upamiętniających wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem, obejmuje takie dziedziny sztuki jak muzyka, plastyka, teatr i literatura.
Organizatorem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich Parafii oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego i Biura Promocji Zakopanego. Podhalański Serwis Informacyjny WATRA jest patronem medialnym Festiwalu."

Więcej informacji o Festiwalu i jego program:
www.watra.pl/ftch/ftch2009.html

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I