I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I

(30.12.2002) Wieczór sylwestrowy to nie tylko tradycyjne zabawy. Dla ludzi wierzących jest to również czas głębokiej refleksji religijnej i dziękczynnej modlitwy za rok, który się kończy. W ostatecznym rozrachunku wobec Boga, wszystko - łącznie z darem życia, jest bożym darem. We wszystkich kościołach odbywają się tego dnia tradycyjne nabożeństwa. Podajemy program tych nabożeństw w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
We wtorek o 18.30 różaniec, o 19.00 uroczysta Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne. Od 21.00 do 23.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O północy Maryjna Pasterka na rozpoczęcie Nowego Roku. Serdecznie zapraszają księża Pallotyni z Krzeptówek.

(21.12.2002) Przeżywamy ostatnie dni Adwentu i naszych przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku do Zakopanego na Święta przybywa duża liczba turystów. Dla wierzących, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pokuty, podajemy informację o spowiedzi w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach:
- w niedzielę (22) od 15.00 do 20.00
- w poniedziałek (23) od 9.00 do 20.00
- we wtorek (24) od 9.00 do 16.00

(11.12.2002) (PAP) Jan Paweł II podziękował podczas audiencji generalnej polskim pielgrzymom za przywiezione do Watykanu choinki. Polska choinka ozdabia w okresie Bożego Narodzenia aulę, gdzie odbywają się audiencje, a inne zostały umieszczone w różnych salach Pałacu Apostolskiego. "Dziękuję wam za te drzewka. Będą mi one przypominać ojczystą ziemię i polską atmosferę Bożego Narodzenia. Odwzajemniam waszą życzliwość i składam najlepsze życzenia na Boże Narodzenie wam tu obecnym, waszym rodzinom i wszystkim parafiom Zakopanego" - powiedział papież. Tradycyjnie stojąca na Placu św. Piotra choinka w tym roku pochodzi z Chorwacji. Jej uroczysta inauguracja dokonana zostanie 17 grudnia.

(09.12.2002) Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Rzymu, do Jana Pawła II wyruszyła pielgrzymka zakopiańczyków, by przekazać Ojcu Świętemu choinkę oraz najserdeczniejsze życzenia:
Mówił kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem ks. Mirosław Drozdek.

Spotkanie kapłanów diecezjalnych - promotorów kultu fatimskiego w Polsce - Zakopane 16 listopada 2002 r. (więcej...)

 

 

 

(13.10.2002) Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem wraz z Urzędem Miasta zorganizowały procesję ulicami miasta w intencji Ojca Świętego, która przeszła z Sanktuarium na Krzeptówkach do Kościoła p.w. Świętego Krzyża. Mimo nienajlepszej pogody wierni licznie uczestniczyli w przejściu ulicami miasta. Pielgrzymkę prowadziła banderia konna, na końcu tradycyjnie pojawili się podhalańscy strażacy. (więcej...)

(08.10.2002) Zapraszamy młodych chłopców do służby ministranckiej. Dziękujemy najserdeczniej tym rodzicom, którzy dokonali już dobrego wyboru. Zapraszamy dziewczęta do włączenia się do scholi parafialnej. Jest to dobra okazja do rozwoju talentów, którymi Bóg tak hojnie wyposażył dzieci na skalnym Podhalu.

J. Em. Ks. Kard. Joachim Maisner w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.Wrześniowe "czuwanie fatimskie" 13 września prowadził J. Em. Ks. Kard. Joachim Maisner z Kolonii. Krótki foto-reportaż z uroczystości oraz rozmowa z Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Mirosławem Drozdkiem, która ukazała się na łamach Gazety Krakowskiej w dniu przyjazdu Ks. Kard. Joachima Maisnera do Zakopanego. (więcej...)

 

(25.08.2002) Księga p.t.: "Ewangelie w przekładzie na gwarę górali skalnopodhalańskich" została uroczyście zaprezentowana w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Autorką przekładu jest pani Maria Matejowa Torbiarz, na co dzień szefowa Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane. Przekładu Ewangelii na gwarę pani Maria dokonała na podstawie Biblii Tysiąclecia. Jak napisał we wprowadzeniu Kustosz Sanktuarium ksiądz proboszcz Mirosław Drozdek: "Księga czterech Ewangelii trafi do góralskich domów, służyć będzie pomocą przy wychowaniu najmłodszych pokoleń, wiara całych rodzin zostanie umocniona, mając łatwiejszy dostęp do Słowa Bożego ubranego w szatę góralskiej mowy..." Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Pallotinum. Pierwszy egzemplarz Ewangelii w gwarze otrzymał Ojciec Święty, drugi ksiądz biskup Dziwisz, trzeci Prymas Polski, czwarty Pani Maria Matejowa, piąty ksiądz Władysław Zązel (który swój egzemplarz przekazał senatorowi Bachledzie Księdzulorzowi), szósty dyrektor wydawnictwa ksiądz Dusza, siódmy ksiądz biskup Albin Małysiak i kolejny kustosz sanktuarium w Ludźmierzu ksiądz Tadeusz Juhas, Jan Hamerski Prezes Związku Podhalan oraz burmistrz Zakopanego Pitor Bąk. Andrzej Krzeptowski Bohac przekaże przekłady Ewangelii wszystkim ogniskom w USA i Kanadzie. Wręczone egzemplarze mają przepiękną oprawę autorstwa pana Franciszka Koszarka z Białki Tatrzańskiej. (więcej...)

Śmigłowiec z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.(19.08.2002) A jednak !!! Mimo niepewności - watry zapłonęły. Popołudniem nad Zakopanem i Tatrami pojawiły się śmigłowce a w jednym z nich Ojciec Święty Jan Paweł II. Przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach przed spodziewanym przelotem zgromadziła się spora liczba wiernych, wśród nich burmistrzowie Zakopanego. Była również muzyka góralska a na placu płonęła watra. W serwisie 1,5 minutowy film z momentu, gdy śmigłowce pojawiły się nad Zakopanem oraz krótki foto reportaż z tamtych chwil... (więcej...)

13 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem "Fatimskie Czuwanie", jak zawsze w intencji Ojca Świętego. O 18.30 Różaniec pokutny; o 19.00 Msza Święta z kazaniem; o 21.00 Apel Maryjny i procesja w Parku Fatimskim. Do 24.00 modlitwy ze śpiewem i rozważania. O północy Maryjna Pasterka.

15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i sierpniowe uroczystości fatimskie na Krzeptówkach. O 10.00 procesja rózańcowa; o 11.00 Msza Święta z kazaniem; o 12.30 do Sanktuarium przybędą zespoły uczestniczące w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Goście będą modlić się o pokój na świecie oraz w intencji Ojca Świętego. Po modlitwie zespoły wystąpią przed Sanktuarium. O godzinie 18.00 rozpocznie się uroczysty koncert ku czci Matki Bożej i w hołdzie Ojcu Świętemu. Wystąpią: Akademicki Chór Organum oraz zespół intrumentalny Richerecar

W minioną niedzielę w czasie rozważania na Anioł Pański mówił Ojciec Święty: "Moja posługa podtrzymywana jest nieustanną modlitwą Ludu Bożego. Potrzebuję zawsze waszej modlitwy". Zbliża się czas papieskich pielgrzymek do: Toronto, Gwatemali, Meksyku i Polski. Nasza codzienna modlitwa jest wielkim wsparciem dla Ojca Świętego. Codziennie gromadzimy się o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej na modlitwę w tej intencji. Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do udziału w tej modlitwie.
 

W sobotę, tj. 13 lipca - fatimskie czuwanie.
Ramowy program czuwania:
- o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski,
- o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem,
- o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja fatimska,
- od godz. 22.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
- od godz. 23.00 III część różańca św.,
- o północy "Maryjna Pasterka" i zakończenie czuwania.
 

W niedzielę (21) lipcowe uroczystości fatimskie:
- o godz. 10.00 procesja różańcowa,
- o godz. 11.15 uroczysta Msza św. z kazaniem.
Uroczystościom będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Józef Zawitkowski z Łowicza - nasz narodowy poeta.
Służbę kościelną prosimy na godz. 9.30 celem przygotowania procesji.
 

W czwartek, tj. 11 lipca w czasie Mszy św. o godz. 19.00 wystąpi chór z Francji. Po Mszy św. odbędzie się koncert pieśni religijnej. Serdecznie zapraszamy do udziału.

(02.05.2002) Zaproszenie Księdza Kustosza Mirosława Drozdka na uroczystości 3 i 13 maja. (Więcej...)

 

 

 

 

(27.04.2002) Fatimskie uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach w roku 2002:
Czuwania fatimskie
13. dnia każdego miesiąca od maja do października - godz. 18.30-24.00
W programie czuwania:
o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski,
o godz. 19.15 Msza św. z kazaniem,
o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja ze świecami,
czuwanie do godz. 23.30 i o północy "Maryjna Pasterka" i zakończenie czuwania.

Niedziele fatimskie
W ramach uroczystości - o godz. 10.00 procesja różańcowa, a następnie około godz. 11.15 uroczysta Msza św. z kazaniem fatimskim.

Niedziela fatimska to dzień szczególnej modlitwy w duchu "orędzia fatimskiego". Po ujawnieniu III tajemnicy fatimskiej, ta ogólnoświatowa modlitwa ma szczególne znaczenie. Istnieje potrzeba, aby złagodzić cierpienia prześladowań za wiarę, jakie trwające w świecie. Należy również pamiętać o tym, co powiedział w komentarzu do III tajemnicy Kard. Ratzinger: "Wiara i modlitwa, to potężne siły, które mogą oddziaływać na historię i ostatecznie modlitwa okazuje się potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji wojskowych.

Terminy na rok 2002
12 maja
16 czerwca
14 lipca
18 sierpnia
15 września
13 października
Tegorocznym uroczystościom fatimskim przewodzić będą:
Ks. Bp Antoni Dydycz OFMCap. z Drohiczyna na 12-13 maja,
Ks. Bp Tomáš Galis z Bańskiej Bystricy na 16 czerwca,
Ks. Bp Adam Lepa z Łodzi na 18 sierpnia.
Dnia 13 maja planowana jest w Sanktuarium wizyta Radia Maryja. Celebracji Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Bp Antoni Dydycz.

(27.04.2002) Sytuacja Kościoła Katolickiego w Rosji staje się coraz trudniejsza. Wydaje się, jakoby w nowej formie wracały czasy "reżimu ateistycznego". Niebezpiecznym zagrożeniem staje się ponownie prawosławie, a zwłaszcza poczynania Patriarchy Aleksego z Moskwy. Na naszych oczach spełnia się to, co w 1917 roku mówiła Matka Boża w Fatimie o Rosji. "Jeżeli Rosja się nie nawróci, ponownie rozszerzy po świcie swoje błędne nauki, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpiał. Wiele narodów zostanie zniszczonych". Przychodzi czas, że nie wystarczy o tym wiedzieć, trzeba przyjąć orędzie fatimskie i czynić to, czego żądała Matka Boża, aby uprosić pokój dla świata. Niech te niepokojące informacje, które płyną z całego świata ożywią naszą wiarę i zmobilizują nas do wielkiej modlitwy o pokój na świecie i nawrócenie Rosji. Wszyscy wezwani jesteśmy do modlitwy i pokuty, która przemienia człowieka i świat. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach modlimy się, aby Ojcu Świętemu dana była łaska pielgrzymki do Moskwy. W tej intencji odmawiamy nasz codzienny różaniec. Potrzeba coraz więcej modlitwy za Ojca Świętego. Każdy, kto przybywa do Sanktuarium może się włączyć w nurt ogólnopolskiej modlitwy za Jana Pawła II.

Ks. Mirosław Drozdek SAC
Proboszcz i Kustosz Sanktuarium


(27.04.2002) UROCZYSTOŚĆ KRÓLOWEJ POLSKI 3 MAJA W SANKTUARIUM NA KRZEPTÓWKACH
Msze św. w godz. 7.00, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00.
We Mszy św. o godz. 10.00 uczestniczyć będą Strażacy z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów strażackich i przejazd w uroczystej kolumnie z Krzeptówek do Zakopanego.

(27.04.2002) Od maja do października – codziennie z wyjątkiem niedziel i świat, będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 12.00 w intencji Ojca Świętego

(27.04.2002) Już dziś informujemy naszych parafian i gości, że nasz fatimski odpust odbędzie się 12 maja. Pierwsze czuwanie fatimskie z 12 na 13 maja od godz. 21.00 do 5 rano. Dzień 13 maja to również dzień świąteczny w naszej parafii i pielgrzymka Rodziny Radia Maryja połączona z poniedziałkową transmisją.

(05.04.2002) Figura Matki Bożej Fatimskiej z Sanktuarium na Krzeptówkach po 40 latach poddana zostanie renowacji. Prace będą wykonane w Fatimie. Matka Boska powróci na Podhale do Zakopanego przed 13 maja. Mówi Kustosz Sanktuarium Ks. Mirosław Drozdek:

(06.04.2002) Po dojeździe delegacji zakopiańskiej wraz z figurą do Fatimy Ks. Mirosław Drozdek powiedział:

 

Kustosz Sanktuarium Ks. Mirosław Drozdek.(30.03.2002) Foto relacja z Wielkiej Soboty w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.  (więcej...)

 

 

 

 

W Zakopanem odbyły się uroczystości 23 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z Krzeptówek wyruszyła maryjna procesja do kościoła Św. Krzyża. Brali w niej udział wierni Zakopanego i pielgrzymi, duchowieństwo i przedstawiciele władz lokalnych, orkiestra OSP Szaflary i kapela góralska oraz banderia konna:
Mówił Kustosz Sanktuarium ks. Mirosław Drozdek.
Wcześniej po całonocnym czuwaniu, któremu przewodniczył J. E. Ks. Bp Adam Śmigielski - Ordynariusz Sosnowiecki odbył się Koncert dedykowany Ojcu Świętemu w wykonaniu: Akademickiego Chóru "Organum" z Krakowa i zespołu instrumentalnego "Ricercar".

(powrót na pierwszą stronę sanktuaryjną...)

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I