I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
20-lecie pobytu Papieża Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej.

(22.06.2003) W Kościelisku obchodzono jubileusz 20-lecia pobytu Papieża Jana Pawła II w dolinie Chochołowskiej. W Domu Ludowym w Kościelisku otwarto wystawę poświęconą pobytowi Ojca Świętego w Tatrach. Jeden ze świadków tamtego wydarzenia baca Jędrzej Zięba Gal tak wspomina niecodzienną wizytę:
Baca oglądając zdjęcia z Doliny Chochołowskiej stwierdził, że jeszcze jednego zdjęcia nie ma:
Tuż po wernisażu w "Ludówce" odbyła się prezentacja wydanego w formie tekstowej i dźwiękowej "Tatrzańskiego Psałterza Dawidowego" w adaptacji gwarowej senatora Franciszka Bachledy Księdzularza. Pierwsze strofy książki to dedykacja "Jego Świątobliwości Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II kiejsi Biskupowi Krakowskiemu":

W drugim dniu obchodów, w niedzielę poświęcono Krzyż oraz tablicę pamiątkową na Siwej Polanie w miejscu, gdzie przed 20-laty lądował śmigłowiec z Janem Pawłem II. Następnie wyruszyła pielgrzymka różańcowa "Szlakiem Papieskim" do Doliny Jarząbczej. Perygrynację zakończyła koncelebrowana Msza św. w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II i Narodu Polskiego w kaplicy p. w. Św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej.

Fotografie z uroczystości w Domu Ludowym:

Fotografie z niedzielnego poświęcenia krzyża na Siwej Polanie:

 

Fotografie z Doliny Jarząbczej (zdjęcia Maciej Bielawski):

Fotografie z uroczystej Mszy Świętej w Dolinie Chochołowskiej:

(18.06.2003) W Kościelisku obchody 20-lecia pobytu Papieża Jana Pawła II w dolinie Chochołowskiej. W komitecie honorowym znaleźli się m.in. Franciszek Kardynał Macharski i prezydent Lech Wałęsa, który...
Mówiła Małgorzata Karpiel Bzdyk. Program obchodów jubileuszu 20-lecia pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej.
Sobota 21.06.2003 - Dom Ludowy w Kościelisku.
g. 18.30 - otwarcie wystawy poświęconej pobytowi Ojca Świętego Jana Pawła II w Tatrach, a następnie spotkanie mieszkańców ze świadkami tego wydarzenia.
g. 19.00 - "Tatrzańskiego Psałterza Dawidowego zaśpiew" - Franciszek Bachleda Księdzularz.
o godz. 19.30 w Domu Ludowym zostanie otwarta wystawa fotografii Tadeusza Warczaka pod tytułem "Jest wśród nas". Na wystawie zostanie pokazanych 40 kolorowych fotografii z ostatniej wizyty Ojca Świętego w Krakowie.
Niedziela 22.06.2003 - Dolina Chochołowska.
g. 8.00 - poświęcenie Krzyża oraz tablicy pamiątkowej na Siwej Polanie (w XX rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II).
g. 8.15 - pielgrzymka różańcowa z Siwej Polany "Szlakiem Papieskim" do Doliny Jarząbczej.
g. 13.00 - koncelebrowana Msza św. w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II i Narodu Polskiego w kaplicy p. w. Św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej.
Po nabożeństwie spotkanie pielgrzymów przy muzyce i watrze.

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I