I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wspólne spotkanie radnych w Białym Dunajcu

(13.02.2008) Piotr Kyc: "W ubiegłym tygodniu Komisja Rozwoju, Promocji, Turystyki i Sportu Rady Powiatu Tatrzańskiego spotkała się z radnymi Rady Gminy Biały Dunajec. Spotkanie prowadził Przewodniczący Komisji Andrzej Pajor, a rolę gospodarza pełnił Wójt Gminy Andrzej Nowak. Gościem specjalnym był poseł do Parlamentu Europy Bogusław Sonik. Rozmawiano o tematach ważnych dla gminy. Od spraw małych ale irytujących, jak lekceważenie przez sąsiednie gminy konieczności usuwania Barszczu Sosnowskiego, rośliny groźnej, za wodą rozsiewanej, po koncepcje rewitalizacji rzeki Biały Dunajec i stworzenie łowisk atrakcyjnych dla turystów – wędkarzy, czy urządzenie kompleksu sportowego.
Bardzo interesująca jest koncepcja budowy ścieżki spacerowej nad rzeką łączącej dwa boiska sportowe. Pojawił się też wniosek o włączenie nowych imprez organizowanych przez gminę w cykl powiatowych „Tatrzańskich Wici".
Radni w rozmowie z eurodeputowanym nie kryli zaskoczenia z powodu zmian w finansowaniu projektów realizowanych wspólnie z gminami ościennymi, a dotyczących gospodarki wodno – ściekowej.
Trzeba przyznać, że radni białodunajeckiej gminy mają interesujące pomysły na podniesienie atrakcyjności swojej miejscowości i starają się myśleć o jej przyszłości. Radni powiatowi zadeklarowali wsparcie wszystkich inicjatyw lokalnych i monitorowanie prac inwestycyjno – remontowych prowadzonych prze Powiat Tatrzański. Pierwszą ważną inwestycją będzie budowa mostu na rzece Biały Dunajec. W tym roku Rada Powiatu Tatrzańskiego przeznaczy na prace projektowe i przygotowawcze dla tej inwestycji 200 tysięcy złotych."
 

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I