I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim...

(20.08.2004) Złoto w sprincie dla Grzywy i Karpiela. Odbyły się konkurencje sprinterskie Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Pierwsze złote medale zdobyli zawodniczka AZS AWF Katowice Magdalena Grzywa i mieszkaniec Kościeliska Stanisław Karpiel. Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie, a wysoka temperatura dała się trochę we znaki polskim biathlonistom. Nie żałując sił i potu rywalizowali: mężczyźni na dystansie 4 km, a kobiety na kilometr krótszym.
Punktualnie o 10.15 ze startu na stadionie biathlonowym w Kirach ruszyli mężczyźni, wśród nich tegoroczny wicemistrz świata w biathlonie zimowym z Oberhofu, Tomasz Sikora. Trasę biegu na 4 km z dwoma strzelaniami (leżąc i stojąc) najszybciej pokonał Stanisław Karpiel z BKS Wojsko Polskie Kościelisko, który mimo dwóch niecelnych strzałów nie dał sobie odebrać złotego medalu. Pobiegł wyśmienicie i zdobył kolejny w ostatnim okresie złoty medal do swojej bogatej już kolekcji, po złotym medalu w sztafecie mieszanej na ME w Niemczech 2004. Niestety nie udało się „Dziennikowi” porozmawiać z Karpielem. Natomiast Tomasz Sikora wspominał jeszcze swój srebrny medal z zimy z Oberhofu, o którym wyraził się, że sprawił mu większą radość niż złoto z Anterselvy 9 lat wcześniej. – Ten medal chciałem zadedykować mojej żonie, bo ten rok był dla niej bardzo trudny, wiadomo, była przed urodzeniem dziecka i wtedy potrzebowała więcej czułości, a mnie nie było gdyż był to okres startowy. Dlatego chciałem medal z Oberhofu zadedykować właśnie jej za to, ze była tak dzielna. Jeśli chodzi o ten sezon to w początku czerwca znowu wznowiliśmy treningi, chcemy zrobić trochę więcej kilometrów niż w ostatnim, by solidnie przygotować się do Zimowych Igrzysk w 2006 roku. Potem poprawimy szybkość , by do Igrzysk podejść w najwyższej formie.
O ponad dwadzieścia sześć sekund gorszy czas od Karpiela miał Grzegorz Bodziana, a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Tomasz Sikora. Po panach na trasę biegu na 3 km wyruszyły kobiety. Wśród nich najszybciej pobiegła i najlepiej strzelała medalistka MŚ w biathlonie letnim, Magdalena Grzywa, druga była Paulina Bobak, której na drugim strzelaniu podmuch wiatru pokrzyżował trochę plany (1 strzał niecelny), a trzecia była na mecie, mimo dwóch rund karnych za niecelne strzały Magdalena Gwizdoń. Magda Grzywa nie kryła zadowolenia ze swojego wyniku: - Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w biathlonie letnim mamy już za sobą i ja jestem bardzo zadowolona ze swojego wyniku ponieważ strzelałam na „zero” i w pozycji leżąc i stojąc. Biegowo wydaje mi się że pobiegłam nieźle, ale myślę, że to nie są jeszcze wszystkie moje możliwości. Słabsza forma wiąże się z tym, ze w tym sezonie nie przygotowujemy się aż tak dobrze do MŚ w biathlonie letnim w Osrblie, ani do Mistrzostw Europy. Najważniejszy jest sezon zimowy- tłumaczy Magdalena Grzywa. Mimo, że mam znakomite rywalki, Bobak, Gwizdoń i wiele innych to będę walczyła o kolejne medale. Obszerna fotorelacja z Mistrzostw Polski w Internecie.
Wyniki mężczyzn: 1. Stanisław Karpiel (BKS Wojsko Polskie Kościelisko) – 1,1 – czas16.41,1, 2. Grzegorz Bodziana (AZS AWF Katowice) – 0,0 – 17.07,5, 3. Tomasz Sikora (NKS Dynamit Chorzów) – 0, 3 – 17.11,9, 4. Jan Litwin (IKN Górnik Iwonicz Zdrój) – 1, 2 – 17.23,8, 5. Stanisław Kępka (KKS Bielsko-Biała) – 1,0 – 17.31,7, 6. Ryszard Szary (KKS Bielsko Biała) – 2,2 – 17.32,7.
Wyniki kobiet: 1. Magdalena Grzywa (AZS AWF Katowice) – 0,0 – 14.20,2, 2. Paulina Bobak (AZS AWF Katowice) – 0,1 – 15.40,0, 3. Magdalena Gwizdoń (KKS Bielsko Biała) – 0,2 – 15.59,5, 4. Monika Rzepka (BKS WP Kościelisko) – 1,0 – 16.14,6, 5. Katarzyna Ponikwia (BKS WP Kościelisko) – 2,0 – 16.17,9, 6. Marzena Sobierajska (AZS AE Wałbrzych) – 5,0 – 16.26,0.

WOJCIECH SZATKOWSKI

Foto-relacja (zdjęcia Wojciech Szatkowski):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I