I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
XI Olimpiada Młodzieży – biathlon...

(05.02.2005) Wojciech Szatkowski relacjonuje: "Grad medali dla Kościeliska! W sobotę na stadionie biathlonowym w Kirach odbyły się biegi sprinterskie z dwoma strzelaniami (leżąc i stojąc). Zawodom towarzyszyła piękna, chociaż bardzo mroźna pogoda. Sześć medali, w tym 3 złote, zdobyli w sprintach zawodniczy z Kościeliska.
Spośród juniorów najszybciej biegł i bardzo dobrze strzelał Stanisław Karpiel z BKS WP Kościelisko, który o ponad minutę wyprzedził Sebastiana Witka z Dusznik, za którym zaraz uplasował się Adam Kwak (także BKS WP Kościelisko). Staszkowi pierwszy na mecie złożył gratulacje jego ojciec, złoty medalista MŚ w biathlonie juniorów. O pechu mógł mówić inny zawodnik z Kościeliska, Kazimierz Obrochta, który przez pomyłkę nadłożył ok. 300 metrów trasy i zajął przez to piąte miejsce. O 10.45 na zmrożoną trasę ruszyli juniorzy młodsi. Znakomicie zaprezentował się zawodnik BKS-u Łukasz Szczurek, który mimo aż 5 rund karnych (dodatkowe 750 m biegu!) pobiegł najlepiej i wygrał z dosyć dużą przewagą nad swym klubowym kolegą, Wojciechem Maryniarczykiem, a trzeci był Mateusz Szulc. Spośród juniorek zawodniczki z Kościeliska nie zdobyły żadnego medalu: pierwsza była Paulina Bobak (AZS AWF Katowice, mieszkanka Kościelisk, studentka AWF Katowice), która z dużą przewagą wygrała z Joanną Grzybek i Tiffany Tyrałą. Miłośników biathlonu martwi fakt, że do tego biegu stanęło zaledwie 17 juniorek. To zdecydowanie przecież za mało by przeprowadzić właściwą selekcję, wzmacniać kluby i rozwijać biathlon kobiet. Dwa medale zdobyły zawodniczki z BKS WP Kościelisko w kategorii juniorek młodszych. Po bardzo dobrym strzelaniu i takim samym biegu złoto zdobyła Jadwiga Galica, przed Karoliną Pitoń (obie BKS WP Kościelisko) i Marceliną Cygal. Zawody znakomicie, jak zwykle, komentował Czesław Fluder. W niedzielę rozegrano biegi na dochodzenie.
Wyniki biegów sprinterskich: Juniorzy. 1. Stanisław Karpiel (BKS WP Kościelisko) – 29.07,4 (0,1), 2. Sebastian witek (MKS Duszniki Zdrój SMS – strata 1.16,9 (1,1), 3. Adam Kwak (BKS WP Kościelisko ZSMS) – strata 1.23,6 (1,2), 4. Krzysztof Uklejewicz (AZS AWF Katowice) – strata 1.31,5 (1,1), 5. Kazimierz Obrochta (BKS WP Kościelisko) – strata 1.34,8 (0,1), 6. Łukasz Witek (AZS AWF Katowice) – strata 1.46,5 (0,2).
Juniorzy młodsi; 1. Łukasz Szczurek) – 25.51,2 (1,4), 2. Wojciech Maryniarczyk (obaj BKS WP Kościelisko ZSMS) – strata 59,2 (2,2), 3. Mateusz Szulc (MKS Duszniki Zdrój SMS) – strata 1.57,5, 4. Adrian Maciulewicz – strata 1.58,8 (1,3), 5. Damian Marcinkowski– strata 2.05,3 (2,1), 6. Przemysław Grzeszczak (wszyscy trzej MKS Karkonosze/Szklarska Poręba) – 2.36,3 (2,1).
Juniorki: 1. Paulina Bobak (AZS AWF Katowice) – 27.01,5 (1,0), 2. Joanna Grzybek (MKS Karkonosze) – strata 1.30,5 (2,2), 3. Tiffany Tyrała (AZS AWF Katowice) – strata 1.38,2 (2,1), 4. Weronika Nowakowska (MKS Duszniki Zdrój SMS) – strata 1.59,5 (1,3), 5. Izabela Hobot (BKS WP Kościelisko) – strata 2.11,3 (2,2), 6. Iga Kaczmarczyk (BKS WP Kościelisko ZSMS) – strata 2.14,1 (1.1).
Juniorki młodsze: 1. Jadwiga Galica – 26.32,6 (0,1) , 2. Karolina Pitoń (obie BKS WP Kościelisko ZMSM) – strata 11,0 sek. (3,0), 3. Marcelina Cygal (MKS Karkonosze Szklarska Poręba SMS) – strata 14,8 sek., (0,2), 4. Ewa Wronecka (MKS Karkonosze Szklarska Poręba SMS ) – strata 1.37,2 (0,3), 5. Patrycja Hojnisz (UKS Lider Katowice) – strata 1.52,3 (1.1), 6. Kamila Naumowicz (MKS Karkonosze Szklarska Poręba SMS) – strata 2.24,7 (2,2).