I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Po ściernisku – baseny termalne!

(01.05.2007) Jan Budz: "Po ściernisku – baseny termalne! Przez wiele lat w Bukowinie Tatrzańskiej pod skocznią, nad brzegiem potoku Poroniec, miały miejsce karnawałowe wyścigi sań – tzw. „Kumoterki”, zaś latem podczas „Sabałowych Bajań” odbywały się imprezy plenerowe. Scena nad potokiem cieszyła się powodzeniem zarówno wtedy, gdy była skąpana słońcem, jak i w czasie ulewnych deszczów, nie brakowało bowiem pożywnego „Tatra - Pils”, wyśmienitej muzyki, zwłaszcza zespołów góralskich. Teraz w tym miejscu będą kąpać się ludzie i nabierać sił w geotermalnym kąpielisku, które powstanie w ciągu 1,5 roku.
W dniu 21 kwietnia 2007 poświęcono kamień węgielny pod budowę kąpieliska i jak stwierdził wójt gminy Sylwester Pytel: ...na scenie nie zaśpiewają już „Golce”, zaś tam gdzie było ściernisko, będzie teraz może nie San Francisco, ale aquapark typu SPA. Niezwykłą aktywność lokalnych środowisk gospodarczych chwalił Andrzej Gąsienica Makowski – starosta tatrzański. Prace ruszyły z kopyta, a ich rozpoczęcie wzbudziło zainteresowanie udziałowców, przedstawicieli mediów i samorządów lokalnych. Inwestycja ma zapewnione finansowanie z sektora spółdzielczego. Kredytu udzielił Bank Polskiej Spółdzielczości w Warszawie w konsorcjum z bankami spółdzielczymi, w którym uczestniczy miejscowy Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej.
W dniu 30 kwietnia 2007 roku miało miejsce także Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego, w czasie którego m.in. podjęto uchwałę o przeznaczeniu całego zysku za 2006 rok na wzmocnienie funduszy własnych. BS uzyskał tym samym wymagany prawem kapitał, a to upoważnia jego zarząd do dalszej ekspansji na rynku usług finansowych. Przewodniczący zebraniu Stanisław Budzyńki, zarazem jako przewodniczący Rady Nadzorczej banku, potwierdził dobrą jego kondycję, pochwalił zarząd i sprawną obsługę ze strony pracowników. Również delegaci i goście nie szczędzili pochwał oraz gratulowali zarządowi, na czele którego stoi prezes Edward Tybor. BS w Bukowinie Tatrzańskiej w 2001 roku uruchomił filię w Krempachach, w 2004 roku w Białce Tatrzańskiej, a w tym roku podjął decyzję o uruchomieniu punktu kasowego w Leśnicy. Z usług banku korzysta wielu klientów z Podhala i Spisza. Sprawną obsługą bank zjednał sobie również wielu zwolenników w Zakopanem i Nowym Targu".

Foto-relacja (zdjęcia Jan Budz):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I