I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
I Piknik Zespołu Góralskiego „Wanta”...

(26.10.2009) Agnieszka Wątor: "19 lipca 2009 roku na placu przy Kościele Na Górce odbył się I Piknik Zespołu Góralskiego „Wanta”. Piknik rozpoczęła Msza św., którą swoim śpiewem i muzyką góralską przyozdobili członkowie zespołu. Oprócz licznych atrakcji jakie towarzyszyły spotkaniu - góralskie jadło, loteria, gry i zabawy dla dzieci, lody nowotarskie - głównym punktem programu była sztuka pt.: „Wesele Góralskie Pawła i Hanusi”. W weselu wzięli udział członkowie zespołu WANTA oraz ich przyjaciele i rodzice. Naturalność i autentyczność z jaką zespół przedstawił sztukę sprawiły, że oglądający poczuli się jak na prawdziwym weselu. Pytace na koniach, powozy i suto nakryte stoły pięknie wypełniły scenerię.

Zespół „Wanta” został utworzony w sierpniu 2006 roku z inicjatywy młodych ludzi pragnących kultywować tradycje związane z tańcem i śpiewem góralskim. Do zespołu należą górale z Zakopanego i okolicznych miejscowości podtatrzańskich.

Trzeba podkreślić również, że są wśród nich świetni aktorzy i komicy - przedstawiają nie tylko występy góralskie ale również wszelkiego rodzaju skecze. Wychodzi im to świetnie!

Zespół „Wanta” to pogodni i zawsze pełni życia ludzie, którzy gdziekolwiek się pojawiają swoim entuzjazmem, śpiewem, tańcem i przepięknym strojem potrafią rozweselić każdego, kto ogląda ich występy."

W serwisie Watra zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji wideo z uroczystości.

 

This text will be replaced

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I