I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Nocne zawody wędkarskie...

(07.08.2006) Piotr Kyc: "Po dniach upalnych, które nie są szczególnie lubiane przez brać wędkarską nadeszło ochłodzenie, co daje nadzieję na łowiecki sukcesy. W nocy z soboty na niedzielę nad Jeziorem Czorsztyńskim rozegrano Nocne Towarzyskie Zawody Spławikowo – Gruntowe o Puchar Prezesa ds. Organizacyjnych Zakopiańskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Funkcję tę pełni kolega Marek Szandor.
W Mizernej, gdzie kończy się droga prowadząca – dosłownie- wprost do jeziora stawiło się osiemnastu członków zakopiańskiego koła: Angerman Klaudiusz, Szandor Marek, Sochascki Maciej, Gąsienica – Makowski Tadeusz, Muras Rafał, Łukaszczyk Andrzej, Bachleda Curuś Paweł, Łukaszczyk Janusz ,Śmietana Tomasz, Angerman Maciej , Walkosz Sławomir, Bachulski Zbigniew, Nowak Kazimierz, Bystrowski Jacek, Bystrowski Maciej, Rejdych Marcin, Kyc Piotr.
Po całonocnym wędkowaniu, które - jak to bywa w takich sytuacjach - jest również okazją do towarzyskiego spotkania, podsumowano zawody.
Pierwsze miejsce zajął - 12 letni Maciej Bystrowski wędkujący pod opieką fachową opieką taty - Jacka Bystrowskiego. Miejsce drugie przypadło Januszowi Łukaszczykowi a trzecie Andrzejowi Łukaszczykowi. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. wędki teleskopowe.
Bardzo dobre rezultaty uzyskała pozostała trójka zawodników: Jacek Bystrowski (4 miejsce), Marcin Rejdych (5) i Bachledas Curuś Paweł (6).
Słowa uznania należą się organizatorom, którzy świetnie przygotowali zawody a szczególnie Prezesowi zakopiańskiego Koła PZW Klaudiuszowi Angermanowi. W przerwie zawodów o godzinie 24.00 rozpalono ognisko – była wyśmienita golonka i kiełbaski. Wędkarzom przygotowano również śniadanie.
Zawody Zakopiańskiego Koła PZW przeprowadzono sprawnie i w sposób zdyscyplinowany. Nocne wędkowanie kryje w sobie wyjątkowy urok – jest to kontakt z przyrodą w dwóch fascynujących porach dnia – o zmierzchu i o świcie. Noc spędzona nad wodą też ma swój urok. Zakopiańskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego zaprasza na kolejne zawody , które odbędą się w dniu 20 sierpnia w Łopusznej".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I