I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
X Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

(10.05.2008) Piotr Kyc: "W tym roku po raz dziesiąty Samorząd Województwa Małopolskiego organizuje Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. To cykliczne wydarzenie co roku daje możliwość szerokiemu gronu odbiorców odwiedzania zabytkowych obiektów, a których wiele jest na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. W ten sposób zarówno Małopolanie, jak też goście mogą poznać bogactwo historii i tradycji naszego regionu.
Dotychczas Zakopane trzykrotnie zaistniało w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. W I edycji (1999) obiektem biorącym udział w akcji był cmentarz i kościółek na Pęksowym Brzyzku, w II edycji (2000) zespół albertyński na Kalatówkach, natomiast w edycji IV (2004) Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie.
Z okazji jubileuszu Dni Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara zaprosił wszystkich gospodarzy obiektów biorących udział w dotychczasowych edycjach tego przedsięwzięcia na spotkanie, które odbyło się w Sali Lustrzanej Hotelu Grand w Krakowie. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe „kafle" i okolicznościowe  albumy.

Na zdjęciach: Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza na Harendzie Piotr Kyc odbiera pamiątkowy „kafel" z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary oraz Kierownik biura Stowarzyszenia Zdzisława Zając prezentująca pamiątkę po udziale w VI MDDK.

W tym roku zapraszają do siebie następujące obiekty: Grybów - Muzeum Parafialne, Kraków - kościół pw. Najświętszego Salwatora i kaplica pw. św. św. Małgorzaty i Judyty, Kraków - pałac Górków, Kraków - zespół pałacowo-parkowy im. Anny i Erazma Jerzmanowskich, Lachowice - kościół pw. św. św. Piotra i Pawła, Lanckorona - zabudowa miasteczka, Nowy Sącz - Kolonia Kolejowa, Nowy Sącz - ratusz, Ptaszkowa - kościół pw. Wszystkich Świętych, Stryszów - dwór, Sucha Beskidzka - zamek.
Wstęp do wszystkich obiektów biorących udział w Dniach Dziedzictwa jest w dniach 10 – 11 maja bezpłatny. Na gości czekają liczne atrakcje. W każdym obiekcie będzie można zakupić wspaniały album będący podsumowanie dziesięciu edycji MDDK .
W ten weekend zapraszamy do zwiedzania interesujących miejsc. Nie siedź w domu. Małopolska czeka na odkrywcę. Możesz nim być.
Więcej Ne temat X Edycji MDDK na stronie: www.dnidziedzictwa.pl "

Foto-relacja (zdjęcia Małgorzata Karpiel, Piotr Kyc):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I