I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Dzień dziecka w Mieście Dzieci Świata...

(04.06.2006) Piotr Kyc: "W II Rajdzie Szlakiem Jana Kasprowicza organizowanym przez Szkolę Podstawową Nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem, w ramach Dni Zakopanego wzięło udział sześć drużyn. Cztery ze szkół podstawowych i dwie z gimnazjów. Trasa tegorocznego rajdu była dłuższa od poprzedniej i obejmowała cały wytyczony szlak. Po dwóch tygodniach deszczu i zimna (w górach spadł śnieg) tego dnia pogoda sprzyjała uczestnikom. Nie było gorąco ale słońce przyświecało.
Na dwóch punktach kontrolnych drużyny bardzo dobrze odpowiadały na pytania. Pierwszy punkt zlokalizowano poza szlakiem przy samotnej kapliczce stającej na Ugorach przy pierwszej drodze do Zakopanego. Była to Droga Homolacka prowadząca do hut żelaza w Kuźnicach. Drugi punkt kontrolny znajdował się na Furmanowej, gdzie drużyny potwierdzały przejście. Na koniec, w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie zorganizowano ostatni punkt.
Wyniki:
Szkoły podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zakopanem im.Janusza Korczaka - opiekun Janina Kasprzycka
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zakopanem im.Jana Kasprowicza - opiekun Włodzimierz Zieliński
II miejsce -Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem - opiekun Małgorzata Karpiel
III miejsce -Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - opiekun Maria Kalinowska
Gimnazja
I miejsce - Gimnazjum w Nowem Bystrem - opiekun Paweł Garbacz
I miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Zakopanem - opiekun Danuta Pielińska

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Urząd Miasta Zakopane, pamiątkowe dyplomy i tomiki poezji Jana Kasprowicza przekazane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza na Harendzie. Rada Rodziców przygotowała poczęstunek i pomyślała o sympatycznym prezencie.

Szlak Jana Kasprowicza, znaczony na żółto wytyczono w roku 1956 upamiętniając trzydziestą rocznicę śmierci Poety. Jest to krótki, ale jeden z najpiękniejszych krajobrazowo szlaków górskich w Polsce. Łatwo dostępny, nie nastręczający prawie żadnych trudności dla początkującego turysty, godny jest ze wszech miar polecenia. Jego początek znajduje się na Gubałówce, obok górnej stacji kolejki linowej. Wkrótce na szlaku zostanie otworzony wyciąg narciarski zlokalizowany na Harendzie. Urządzenie, czynne przez cały rok ,będzie przystosowane do przewożenia rowerów , co czyni szlak „kasprowiczowski" atrakcyjnym dla turystyki rowerowej .
Zapraszamy na wycieczkę!".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I