I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
JOY RIDE DAYS

(04.11.2008) Joy Ride Days już za tydzień! Na początku długiego weekendu listopadowego w Zakopanem startuje trzecia edycja Joy Ride Days – zakończenia sezonu rowerowego i rozpoczęcia zimowego jednocześnie. Zawody w rowerowym downhillu – Duncon Night Downhill oraz freestyle’u narciarskim i snowboardowym – Palmer Freestyle Session odbędą się na terenie stoku Harenda 7-8 listopada.

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się nieco zmienić formułę imprezy. Poprzednie edycje były związane wyłącznie ze zjazdem rowerowym. Ze względu na duże zainteresowanie i udział snowboardzistów i narciarzy w minionych eventach, postanowiliśmy połączyć siły i spotkać się pod jednym szyldem Joy Ride Days 2008. Subkultury kolarstwa ekstremalnego, snowboardu i narciarstwa przenikają się na wielu płaszczyznach - dlatego chcemy doprowadzić do spotkania ludzi, których łączy bardzo podobna pasja.

Przez dwa dni na stoku Harenda uczestnicy będą rywalizowali w dwóch równocześnie rozgrywanych zawodach Duncon Night Downhill i Palmer Freestyle Session. Duncon Night Downhill to propozycja dla fanów kolarstwa grawitacyjnego, ekstremalnej odmiany kolarstwa górskiego. Zjazd na czas po specjalnie przygotowanej trasie to spora dawka emocji, zarówno dla startujących jak widzów. Na freestyle’owych snowboardzistów i narciarzy czekają zmagania w Palmer Freestyle Session. Do dyspozycji uczestników zostaną przeznaczone dwie przeszkody, na których zawodnicy będę mieli za zadanie jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Tu, w przeciwieństwie do zjazdu, nie liczy się czas tylko styl, który będą oceniali sędziowie. Piątkowy wieczór upłynie pod znakiem BeforeParty w Art Klubie Ampstrong. Podczas integrująco-zapoznawczej imprezy o 22:00 wyświetlona zostanie premierowa filmowa produkcja snowboardowa „No Correct Way”. Wstęp do klubu będzie bezpłatny, a za dobre samopoczucie gości będą odpowiadali DJ Mental Cut i DJ Karpinsky.

Główna część Joy Ride Days rusza oficjalnymi treningami w sobotę w samo południe. W kwalifikacjach wyłonimy najlepszych zawodników w Duncon Night Downhill i Palmer Freestyle Session, którzy w efektownym finale rozegranym po zmroku, przy sztucznym oświetleniu, zawalczą o cenne nagrody i uznanie kibiców. Wieczorem nie pozwolimy, by emocje opadły – do białego rana będziemy się bawili w Art Klubie Ampstrong, gdzie o 22:00 zwycięzcy otrzymają nagrody, których pula wynosi ponad 20 tyś. złotych! Ta noc będzie należała do DJ’ów Benito, Kay’ Tech i Karpinsky’ego, a pomogą im specjaliści od beatbox’u: Zorak 3000 i Jurny.
Joy Ride Days to nie tylko ostra rywalizacja. Podczas sobotnich zawodów w godzinach od 12.00 do 16.00 odbędzie się organizowana przez zakopiańskie PCK zbiórka krwi na rzecz zakopiańskiego szpitala. Uprawiając sporty ekstremalne, wszyscy mamy świadomość, że kiedyś to nam może być ona potrzebna. Podczas zawodów odbędą się prezentacje najnowszego sprzętu rowerowego i snowboardowo-narciarskiego.

Patronem honorowym Joy Ride Days jest Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które będzie czuwało nad bezpieczeństwem startujących. Aktualnie zgłosiło się w sumie do Duncon Night Downhill i Palmer Freestyle Session ponad 200 zawodników. Spodziewamy się sporej widowni i, licząc na przychylne warunki atmosferyczne, serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:
www.joyridedays.pl

JOY RIDE DAYS

7. – 8. LISTOPADA 2008
ZAKOPANE

PROGRAM IMPREZY

Podczas Joy Ride Days odbędą się zawody w zjeździe rowerowym oraz we freestyle’u narciarskim i snowboardowym. Rywalizacja w obydwu dyscyplinach odbędzie się na terenie stoku Harenda w Zakopanem. Zmagania łącznie z treningami potrwają dwa dni. Przy motywującej muzyce i podgrzewającym atmosferę komentatorze zawodnicy będą walczyć o pierwsze miejsce. Czas na odpoczynek i podzielenie się wrażeniami to dwa wieczory – piątek i sobota w Art Klubie Ampstrong.

7. listopada, piątek

12:00 – 16:00

Oficjalne treningi przed Duncon Night Downhill

 

 

21:00

BeforeParty: Art Klub Ampstrong

 

Premiera filmu Rome: „No Correct Way”

Zagrają: DJ Mental Cut, DJ Karpinsky

Muzyka: mush up, hip-hop, bbreaks

Impreza otwarta

8. listopada, sobota

12:00

Oficjalne otwarcie Joy Ride Days

 

 

12:00 – 16:00

Zbiórka krwi dla szpitala

 

 

10:00 – 14:00

Zapisy do Duncon Night Downhill i Palmer Freestyle Session

Liczba startujących jest ograniczona: downhill – 200, snow – 60. Pierwszeństwo mają osoby zapisane drogą e-mailową. Rejestracja i odbiór numerów w Biurze Zawodów przy stoku.

 

12:00 – 13:45

Oficjalne treningi

 

 

14:00 – 16:00

Eliminacje Duncon Night Downhill

 

Do finałów kwalifikuje się najlepszych:

20. w kat. Elita, Hobby Full, Hobby HT i Junior,

10 w kat. Masters,

3 w kat. Kobiet,

3 w kat. Kadet.

 

14:00 – 16:00

Eliminacje Palmer Freestyle Session

 

Do finałów kwalifikuje się 4 najlepszych freeskierek i snowboardzistek oraz 8 najlepszych freeskierów i snowboardzistów.

 

17:00 – 18:00

Finały Palmer Freestyle Session

 

 

17:30 – 18:30

Finały Duncon Night Downhill

 

 

21:00 do końca

AfterParty: Art Klub Ampstrong

 

Podczas AfterParty ok. godz. 22:00 rozdanie nagród i zakończenie Joy Ride Days.

Zagrają: DJ Benito, Kay’Tech, DJ Karpinsky

Beatbox: Zorak 3000, Jurny

Muzyka: mush up, hip-hop, funk, breakbeat, beatbox

Wstęp na imprezę po okazaniu zaproszenia. Zaproszenia można będzie nabyć podczas trwania zawodów.


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I