I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Integracja na Harendzie...

(27.01.2005) Piotr Kyc relacjonuje: "W Szkole Podstawowej Nr 9 w Zakopanem odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów szkoły i dzieci zaproszonych z Ośrodka na Kamieńcu w Zakopanem. Ośrodek prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Goście dopisali mimo trudnych warunków pogodowych. Kilkudziesięciu podopiecznych przyjechało na Harendę w towarzystwie opiekunów. Dzieciom towarzyszyły Panie - Justyna Bala, Maja Biluńska, Izabella Fortuna, Barbara Kamińska, Małgorzata Klimecka, Małgorzata Lorek, Agnieszka Nowak, Alicja Sienkowiec , Agnieszka Sikora, Marzena Strama, Anna Szczepaniak.
Do tańca przygrywał zespól "Bluestar", który miał bogaty repertuar muzyki dla najmłodszych a wokalistka - z zawodu nauczycielka przedszkola - wykorzystywała swoje doświadczenia pedagogiczne bawiąc dzieci. Trzeba przyznać, że rodzice zrobili dużo, aby ich pociechy czuły się jak na prawdziwym balu. Ten się dobrze czuje na balu, kto jest odpowiednio ubrany. Salę balową zapełniły postacie z klasycznych bajek oraz bohaterowie współczesnych seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. U chłopców przeważali uzbrojeni w różne rodzaje broni bohaterowie (część plastikowych rekwizytów trafiła wkrótce w depozyt do gabinetu pana dyrektora, jak przystało na elegancki lokal). Natomiast dziewczynki skoncentrowały się na estetyce i pomysłowości ubioru.
Bal wsparła finansowo i organizacyjnie Rada Rodziców, której przedstawicielki - Sabina Możdżyńska, Katarzyna Stachoń, Anna Sieczka , Joanna Stoch - aktywnie brały udział w zabawie.
Dużą atrakcją była utrzymywana w tajemnicy wizyta Clowna Ronalda MC Donald'a, który nie tylko kapitalnie poprowadził zabawę ale zaprezentował program magiczno-dydaktyczny dotyczący bezpieczeństwa dziecka na drodze. Występ clowna był możliwy dzięki Panu Andrzejowi Bielakowi, kierownikowi znajdującej się niedaleko szkoły Restauracji Szybkiej Obsługi McDrive Zakopane - Ustup. Nie pierwsza to inicjatywa Pana Kierownika wpierająca szkolę. Dobrze jest mieć takiego sąsiada. Całość przygotowały jak zawsze pełne energii nauczycielki harendziańskiek szkoły Panie - Aleksandra Juszczak (prowadziła też konkurs na strój) i Małgorzata Bechounek.
Tradycja wspólnych integracyjnych spotkań uczniów na Harendzie z wychowankami ośrodka na Kamieńcu liczy pięć lat. Zawsze są to kontakty poprzez zabawę, konkursy i wspólne działania".

Foto-relacja
(zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I