I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
NOC MUZEÓW NA HARENDZIE

(18.05.2009) Piotr Kyc: "Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza włączyło się w zakopiańską Noc Muzeów. Od godziny 19.00 do północy otworzono dla zwiedzających Muzeum Jana Kasprowicza. Goście dopisali. Harendę odwiedziło prawie... 200 osób. Przygotowano dla nich pokaz filmu autorstwa Barbary Wachowicz "Harenda" z roku 1965. Jest to jedyny film w którym wystąpiła Maria Kasprowiczowa. Udostępniono również pomieszczenia, których na co dzień się nie zwiedza.
Film wyświetlano parkotnie dla kompletu widzów. Niewątpliwą atrakcją wieczoru był recital poezji śpiewanej zakopiańskiego poety i pieśniarza Jerzego Tawłowicza. Szczególnie podziękowania należą się Małgorzacie Karpiel, Halinie Sierant - Ripper i Ewie Gajewskiej bez których zorganizowanie tego niezwykłego wydarzenia nie byłoby możliwe. Dziękujemy również Pani Barbarze Wachowicz za zgodę na wyświetlanie filmu oraz Jerzemu Tawłowiczowi za muzyczną i poetycką niespodziankę jaką wszystkim sprawił.
Dziękujemy Panu Mariuszowi Sztymelskiemu z firmy Parafinopol za przekazanie zniczy, którymi oświetliliśmy teren. To był niezapomniany wieczór ale i piękna noc na Harendzie. Zapraszamy za rok."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I