I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Muzy Jana Kasprowicza...

(21.07.2008) Anna Karpiel: "Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza już po raz 134 zaprosiło na spotkanie z cyklu "Wieczór na Harendzie". Tym razem był to wieczór wzruszeń przy poezji miłosnej Jana Kasprowicza w wykonaniu Adrianny Jerzmanowskiej i Krzysztofa Łakomika, aktorów Teatru Witkacego. Dzięki opowieściom  pani Haliny Sierant - Ripperowej można było także poznać historię życia Jana Kasprowicza oraz jego kolejnych związków z kobietami.
Towarzyszki życia i muzy poety to kolejno Teodozja - muza tragiczna, Jadwiga - muza niewierna i Marusia - wieloletnia gospodyni na Harendzie, która nie tylko była inspiracją dla swojego męża, ale także pieczołowicie zachowała wszystkie  pamiątki po nim oraz wypełniła jego poetycki testament.
Na Harendzie wszyscy miłośnicy poezji zostali wspaniale ugoszczeni przez kustosz Małgorzatę Karpiel oraz prezesa
Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza Piotra Kyca, a cukiernia Samanta specjalnie na tę okazję przygotowała ciasto z owocami według przepisu Marusi Kasprowiczowej.  Czekamy więc na kolejny harendziański wieczór, który ma odbyć się już 3 sierpnia. W tym dniu o godzinie 16.00 w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Jana zostanie też odprawione nabożeństwo za śp. Marię i Jana Kasprowiczów."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I