I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
III Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza

(07.06.2007) Piotr Kyc: "W dniu 6 czerwca Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Jana Kasprowicza zorganizowała po raz trzeci Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza. Jest on organizowany w ramach obchodów Dni Zakopanego. W tym roku w imprezie wzięło udział siedem drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz jedna wystawiona przez Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Zakopanem.
Udział wzięły następujące drużyny: Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem (op. Paweł Garbacz), Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zakopanem (op. Janina Kasprzycka), Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zakopanem (op. Włodzimierz Zieliński), Gimnazjum w Nowem Bystrem(op.Małgorzata Matuszewska), Gimnazjum Nr 1 w Zakopanem(op.Urszula Cachro), Prywatne Gimnazjum „Betlejem" w Zakopanem, Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem (op. Anna Kulisa).
Celem Rajdu jest nie tylko popularyzacja wiedzy o Janie Kasprowiczu ale i stworzenie możliwości zapoznania uczestników z piękną trasą wycieczkową. Szlak zwany Kasprowiczowskim został wytyczony w 1956 roku. Jest to krótki, ale jeden z najpiękniejszych krajobrazowo szlaków górskich w Polsce. Łatwo dostępny, nie nastręczający prawie żadnych trudności dla początkującego turysty.
Trasa III Rajdu poprowadzona żółtym szlakiem, to: Harenda - Rafaczówki -Furmanowa - Gubałówka - Jagiellońska - Bachledzki Wierch - Ugory - Harenda Muzeum Jana Kasprowicza - Szkoła Podstawowa Nr 9 .

Pogoda dopisała. W Muzeum Jana Kasprowicza odbył się konkurs wiedzy. Drużyny były dobrze przygotowane. Wśród gimnazjów zwyciężyła szkoła z Nowego Bystrego, drugie miejsce zajęło Prywatne Gimnazjum „Betlejem" a trzecie Gimnazjum Nr 1 z Zakopanego.
Najwięcej punktów w kategorii szkół podstawowych zdobyła zakopiańska „piątka". Miejsce drugie zajęły dwie drużyny: SP Nowe Bystre i SP NR 9 w Zakopanem.

Na zakończenie uczestnikom zorganizowano ognisko a organizatorzy zaprosili ich za rok na kolejny IV Rajd szlakiem imienia Poety.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji Rajdu Spółce „Harenda – Wyciągi" i Stowarzyszeniu Przyjaciół Twórczości
Jana Kasprowicza.

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I