I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
"Talent do życia"

(12.01.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "137 Wieczór na Harendzie u Marii i Jana Kasprowiczów miał wyjątkowy charakter. Podczas spotkania zaprezentowane zostało nowe wydawnictwo Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza - książka "Talent do życia. O Marii Kasprowiczowej" autorstwa Radosława Romaniuka.
Zarówno książka, jak i spotkanie poświęcone zostało żonie Jana Kasprowicza - Marii Kasprowiczowej z domu Bunin.
Niezwykłą oprawę muzyczną do opowieści o tej niezwykłej kobiecie, Rosjance mieszkającej na Harendzie stworzył Alosza Awdiejew. Rosyjskie pieśni i romanse, które rozbrzmiewały w harendziańskim muzeum, niezmiernie podobały się słuchaczom. Tak samo jak barwna historia Marusi.
"Talent do życia" to esej o Marii Kasprowiczowej napisany głównie na podstawie jej dzienników, które nie zostały do tej pory opublikowane. Poznajemy w nim Marusię, jako kobietę o niezwykle ciekawym wnętrzu i artystycznej duszy.  Nie była ona jedynie żoną poety, ale sama tworzyła, a przejawem jej twórczości było kreowane przez nią życie oraz kontakty z innymi ludźmi, a także pozostawione przez nią dzienniki. Czytając "Talent do życia" poznamy jego niezwykłą bohaterkę, która do tej pory w wielu opracowaniach pozostawała w cieniu męża, poznamy atmosferę domu Kasprowiczów, losy ich nie tak łatwej miłości i sporo rodzinnych sekretów. Wieczór z autorem eseju  Radosławem Romaniukiem ubarwiony muzyką Aloszy Awdiejewa z całą pewnością zachęcił wszystkich obecnych do lektury "Talentu do życia"."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I