I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
VII Harendziańskie Zwyki

(20.08.2008) Piotr Kyc: "Powoli kończą się „Tatrzańskie Wici". Jedną z ostatnich imprez tego cyklu były „VII Harendziańskie Zwyki" organizowane na Harendzie w Zakopanem. Deszczowa pogoda nie zniechęciła organizatorów - Spółkę Harenda – Wyciągi i dobrze, ponieważ na festynie bawiło się do późnych godzin nocnych kilkaset osób.
W otwarciu imprezy wzięli udział przedstawiciele samorządu lokalnego - Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica – Makowski, burmistrzowie Miasta Zakopane - Janusz Majcher i Wojciech Stolik oraz miejscowi radni - Leszek Durula i Wawrzyniec Bystrzycki. Prezes Spółki Harenda – Wyciągi Jan Strączek zadbał o atrakcje dla uczestników zabawy. Oświetlono cały wyciąg, co zdarza się tylko w zimie a gościom proponowano wyjazd na górę po promocyjnej cenie. Przy harendziańskiej szkole wystąpił Zespól Regionalny Regle i zespół muzyczny „Szatra Roma". Do tańca przygrywała kapela Rumcajsy a zabawę prowadził DJ Marek. Konferansjerkę prowadził kapitalnie Dariusz Galica.
Nie zabrakło i konkurencji sportowych. Po sobotnim treningu, następnego dnia rozegrano „ II MTB Downhill Harenda Grand Prix". Zawodnicy startowali w 6 kategoriach. W finale sklasyfikowano 33 zawodników, w tym 2 zawodniczki. Wyniki zawodów znajduj a się na stronie www.harendazakopane.pl.
VII Harendziańskie Zwyki zorganizowano przy finansowym wsparciu Tatrzańskiej Agencji Rozwoju i Promocji. Przed nam tylko trzy imprezy VII Tatrzańskich Wici: 24 sierpnia „Strażacki Śpas" w Zębie, w dniu 31 sierpnia „Osod w Nowem Bystrem" i na zakończenie 7 września „Poloniorski Osod" w Kościelisku. Zapraszamy."

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I