I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
FESTYN RODZINNY W HARKLOWEJ

(19.06.2008) Monika Luberda - kierownik Biblioteki Publicznej w Harklowej:  "15 czerwca 2008 roku odbył się w Harklowej Festyn Rodzinny, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna z tej miejscowości. Mimo, iż pogoda nie sprzyjała Organizatorom Festynu, udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane zabawy. Imprezę rozpoczęto o godzinie 14:00 w salce katechetycznej, gdzie Pani Akiko Miwa zaprezentowała pokaz stroju japońskiego dla młodej dziewczyny. jej asystentka była Joanna Plewa. Natomiast modelem męskim był sołtys Harklowej, Mieczysław Wrocławiak. Dzieci ze Szkoły Podstawowej włożyły ogrom prac w jak najlepsze pokazanie swoim umiejętności. Najpierw zaśpiewały piosenki w języku japońskim, a później przyśpiewki góralskie. Zaszczyciły też publiczność sowim występem tanecznym w strojach regionalnych oraz muzyką podhalańskiej ziemi, grając na instrumentach.
Niezwykle pomysłowy okazał się ,,Pokaz mody ekologicznej”, w którym dzieci zaprezentowały kilka kreacji wykonanych tylko z produktów biodegradowalnych. Do każdego ubioru napisały również komentarze, których zadaniem było nie tylko przedstawienie kostiumu, ale także uświadomienie mieszkańcom wsi, jak ważne jest dbanie o środowisko. Wiele wysiłku w przygotowanie dzieci do występów włożyło grono pedagogiczne, na czele z Panią Dyrektor, Jadwigą Kolasa.
W ramach promocji Harklowej przeprowadzono również ,,Konkurs wiedzy o swojej miejscowości”, w którym wzięły udział: Joanna Plewa – zdobywczyni I miejsca, Lucyna Walkowicz – miejsce II, Jolanta Plewa – miejsce III oraz pozostali Karolina Pyclik, Kinga Potoczak, Aneta Potoczak, Marzena Walkowicz, Gabriela Głowacz, Magdalena Maciasz. Na zakończenie I części Festynu wystąpiła schola dziewczęca z Harklowej przygotowana przez Magdalenę Wrocławiak. Dziewczynki zatańczyły i zaśpiewały na głównej scenie przed budynkiem salki katechetycznej.
II część Festynu obejmowała konkurencje sportowe, w których wziąć udział mogli wszyscy mieszkańcy Harklowej. Zapisy odbywały się w kategorii indywidualnej i rodzinnej. W kategorii indywidualnej uczestnicy podzieleni byli na 3 grupy wiekowe: od zerówki do 3 klasy, od klasy 4-6 oraz uczniowie gimnazjum. Rywalizowali oni między sobą w takich dyscyplinach jak: skakanka, hula-hop, ławeczka, bieg w workach i wyścig rowerowy. Osiągi z poszczególnym konkurencji przekładane były na punkty i sumowane. Do kategorii rodzinnej zaś przydzielani byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej wraz z jednym z rodziców. Oni to startowali w biegu sprinterskim na 200m. oraz w rzucie piłką lekarką na odległość, w których to liczyła się suma czasów obu zawodników. Dzieci poniż 6 roku życia również miały swój kącik. Mogły w nim malować i rzucać piłeczkami do kosza, za co otrzymywały nagrody. Zwycięscy pozostałych konkurencji otrzymają nagrody na piątkowej akademii kończącej rok szkolny 2007/2008, która odbędzie się w Szkole Podstawowej w Harklowej.
Oprócz zmagań sportowych i wystąpień młodzieży harklowskiej, odbywała się jeszcze ,,Loteria Fantowa” oraz pisanie imion pismem kaligraficznym w języku japońskim, z których całkowity dochód przeznaczony był na zakup komputera do Biblioteki Publicznej w Harklowej. Także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały słodkie przysmaki i częstowały wszystkich mieszkańców swoimi wypiekami. Włączył się także Ochotnicza Straż Pożarna, która czuwała na bezpieczeństwem uczestników Festynu.
Organizator Festynu, Monika Luberda, pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, a w szczególności nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Harklowej, a także tym, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do zorganizowania tak mile spędzonego niedzielnego popołudnia. Gorące podziękowania składa również Powiatowi Nowotarskiemu, Gminie Nowy Targ, Radzie Sołeckiej z Harklowej oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedziba w Łopusznej za wsparcie rzeczowe i finansowe imprezy. Równie mocno dziękuję także wszystkim osobom. którzy wsparli rzeczowo ,,Loterie Fantową”. Wszystkim i każdemu z osobna DZIĘKUJĘ."
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I