I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
"Małe Bajania"
XXIV Przegląd Dorobku Kulturalnego
Gminy Bukowina Tatrzańska

(26.05.2009) Maria Jamrych - GOKR Kościelisko: "Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę malarstwa trzech autorek pn. Barwami tęczy malowane. Prace Jagody Anny Okońskiej, Izabeli Leśkiewicz i Steni Shaded prezentowane są w Domu Ludowym w Kościelisku w dniach 30.05 – 4.07.2009 r. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 30.05.2009 r. o godz. 16:00.
A oto kilka słów o autorkach prezentowanych prac:

Jagoda Anna Okońska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Łodzi, gdzie studiowała na Wydziale Projektowania Ubioru i Tkaniny, specjalizując się w dziewiarstwie. Projektowaniu wyrobów z dzianiny dla dorosłych jak i dzieci, poświęciła z zamiłowaniem i satysfakcją całe życie zawodowe. Nigdy jednak nie zapomniała o malarstwie, które dostarczało jej pomysłów na dzianinę.

Izabela Leśkiewicz - po ukończeniu PWSSP w Łodzi na Wydziale Tkaniny Unikatowej projektowała i tkała gobeliny. Przez wiele lat była scenografem w teatrze lalkowym „Arlekin”. Równocześnie współpracowała z innymi łódzkimi teatrami i Wytwórnią Filmów Fabularnych. Ma za sobą kilkanaście lat działalności pedagogicznej w łódzkich szkołach i studia podyplomowe w Łódzkiej Akademii Muzycznej. Ponieważ jest niespokojnym duchem, nakręciła jeszcze krótkometrażowy film o swoim mieście, wyróżniony trzecią nagrodą w konkursie „Łódź 2000” zorganizowanym przez Urząd Miasta Łodzi. Iza pisze także wiersze. Nigdy oczywiście nie porzóciła malarstwa, chcąc pełniej wyrazić swoje ja.

Stenia Shaded - Studia w łódzkiej PWSSP na Wydziale Projektowania Ubioru i Tkaniny ukończyła z wyróżnieniem. Jej dyplomowa realizacja wzięła udział w wystawie „Dyplom 77” w warszawskiej Zachęcie. Kilka lat spędziła w USA, gdzie malowała, jak mówi, z tęsknoty za Polską. Kontakty ze Stanami utrzymuje do dziś. Tam mieszkają jej dorosłe dzieci, a stworzone przez nią obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach. Po powrocie, wspierana przez swoich najbliższych (Stenia i jej mąż wychowali siódemkę dzieci) mogła poświęcić malarstwu więcej czasu. Mogła też brać częściej udział w wystawach zbiorowych i pokazywać swoje prace na wystawach indywidualnych. W okresie minionych dwóch lat miała ich ponad dziesięć. Jest kobietą energiczną i uporządkowaną, dlatego zawsze ma czas na kontakty z ludźmi i pracę społeczną. Jest osobą niezwykle pozytywnie myślącą, co widać w jej malarstwie na pierwszy rzut oka."


Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
34 – 511 Kościelisko, Chotarz 453, tel./fax 0182070051
e-mail: gokr@koscielisko.com.pl
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I