I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Śladami Ojca Świętego...

(13.03.2005) Ojciec Święty w niedzielę powrócił do Watykanu po 18 dniach pobytu w klinice Gemelli. Tymczasem w Kościelisku odbyło się dwudniowe wydarzenie kulturalno-sportowe ku pamięci pobytu Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej. Pierwszy dzień to pielgrzymka do doliny Jarząbczej, którą przed ponad dwudziestoma latami odwiedził Papież. Wieczorem odbyło się spotkanie w Domu Ludowym wspominające pierwszy rok Pontyfikatu Ojca Świętego. Niedziela była dniem rywalizacji sportowej. Piotr Kyc relacjonuje: "Przy sypiącym gęsto śniegu, w wyjątkowej scenerii Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej rozegrano I Biegi Narciarskie Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II. Honorowy patronat nad imprezą objął ksiądz Kardynał Franciszek Macharski. Celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa biegowego i upamiętnienie pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej i Jarząbczej w dniu 23.06.1983 roku. Trzej organizatorzy - Gmina Kościelisko, Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie, Biathlonowy Klub Sportowy "Wojsko Polskie Kościelisko" bardzo dobrze przygotowali całą imprezę. Były różne warianty dobrze tras, dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników. Dekoracja zawodników przebiegała sprawnie - medale i pamiątkowe dyplomy wręczał Mistrz Świata Józef Łuszczek. Nie zapomniano o ciepłej herbacie. Frekwencja była dobra ale mogłaby być lepsza. Organizatorzy mają nadzieję, że za rok na starcie stanie więcej uczestników a pogoda będzie słoneczna.
Każdy pomysł na popularyzację tego pięknego i bardzo dostępnego sportu jest godny pochwały. Być może, kiedy z roku na rok wzrośnie liczba organizowanych zawodów na nartach biegowych i wycieczek na nartach śladowych więcej zakopiańczyków i gości zacznie spędzać w ten sposób wolny czas? Może pojawią się utrzymywane przez samorządy trasy dostępne dla wszystkich? Inicjatywę Kościeliska, które na Siwej Polanie utrzymuje trasę biegową należy naśladować. Wszystkim miłośnikom "śladówek" należy przypomnieć, że w najbliższą sobotę odbędą się II Zawody Rodzinne zapoczątkowane w zeszłym roku przez Starostwo Powiatowe.

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

 

W uzupełnieniu zamieszczonej powyżej bardzo interesującej relacji pana Piotra Kyca, przekazujemy poniższe dodatkowe informacje:

W sobotę 12.03.2005 roku o godz. 9.10 wyruszyła spod Krzyża Papieskiego na Siwej Polanie w Dolinie Chchołowskiej, pielgrzymka „Wędrowanie śladami Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej”,  aby w ten sposób uczcić i upamiętnić 26 lat Pontyfikatu Ojca Świętego, Jego pielgrzymki do Polski i pobyty na Podhalu, a szczególnie pobyt 23.06.1983 roku w Dolinie Chochołowskiej i Jarząbczej. Pielgrzymkę prowadził ksiądz Krzysztof Pilarz, proboszcz Parafii Witów, na której terenie leży Dolina Chochołowska.

Wędrując, odmawialiśmy różaniec i modliliśmy się w intencji szybkiego powrotu Ojca Świętego do zdrowia, w intencjach o które Ojciec Święty ciągle nas prosi, abyśmy się modlili i w intencjach ludzi, którzy krzyże i tablice w Dolinie Chochołowskiej i Jarząbczej stawiali i wieszali.

 Wędrowaliśmy w trudnych warunkach w głębokim śniegu, przy silnym wietrze    z padającym śniegiem. Na przodzie trasę przecierało trzech uczniów gimnazjum  z Kościeliska: Szymon Stopka, Marcin Styrczula-Maśniak i Wojciech Długopolski, trenujący skialpinizm. Za nimi również na nartach jechali małżeństwo Zofia i Krzysztof Leśnikowie – znani trenerzy narciarscy.  Następnie dzielnie wędrowały siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości     z Krakowa, które były na rekolekcjach w Witowie; siostra przełożona Justyna Świś i siostra Kornelia, siostra Maria, siostra Urszula, siostra Poula, siostra Natanaela i siostra Daria. W grupie tej wędrowali także między innymi; pan Jan Piczura z żoną Marią i pani Maria Folfas. Szliśmy dość szybko w trudnych warunkach, bo do schroniska dotarliśmy już o godzinie 11.15. Nie doszliśmy do Doliny Jarząbczej, jak wcześniej planowaliśmy, bo szlak był zasypany ponad metrową warstwą śniegu. Za grupą główną podążały inne grupy, które później rozpoczęły wędrowanie.

W schronisku ksiądz Krzysztof Pilarz odprawił Mszę Świętą w świetlicy na II piętrze, w sali w której 23.06.1983 roku przyjmowany był Ojciec Święty.

We mszy uczestniczyło kilkadziesiąt osób; pielgrzymów, turystów przebywających w schronisku i pracowników schroniska. Po mszy, kierownik schroniska pan Józef Krzeptowski, zaprosił pielgrzymów na poczęstunek; na wyśmienitą zupę gulaszową i herbatę z cytryną, które swój świetny smak, podobnie jak i inne potrawy i napoje z kuchni schroniska, zawdzięczają krystalicznie czystej wodzie z górskiego źródła i kulinarnym umiejętnościom  kucharek.

 

 

Wieczorem w sobotę  o godz. 19-tej w Domu Ludowym w Kościelisku odbyły się posiady, które prowadził ksiądz Mirosław Drozdek SAC – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ksiądz Kustosz bardzo pięknie i ciekawie mówił o Pontyfikacie Ojca Świętego Jana Pawła II                 i staraniach parafii o przyjazd Ojca Świętego do Zakopanego, aby Ojciec Święty osobiście konsekrował nowo wybudowany kościół na Krzeptówkach. Ksiądz Kustosz bardzo starannie przygotował swój wykład i przywiózł z sobą albumy ze zdjęciami dokumentującymi historię Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ze szczególnym zainteresowaniem, zebrani na posiadach oglądali zdjęcia z pielgrzymek organizowanych przez parafię „Szlakiem Papieskim” w Dolinie Chochołowskiej, na których modlono się o przyjazd Ojca Świętego do Zakopanego. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele ciekawych rzeczy z najnowszej historii Kościoła Katolickiego i historii Parafii na Krzeptówkach. Fot. Maria Betkowska:

 

 

 

W niedzielę 13.03.2005r o godz. 9-tej rozpoczęły się narciarskie zawody biegowe stylem klasycznym;  „I Biegi narciarskie śladami Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej”, na Siwej Polanie, na której 23.06.1983 roku wylądował helikopter z Ojcem Świętym, skąd Ojciec Święty udał się do schroniska w Dolinie Chochołowskiej i do Doliny Jarząbczej.

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego  Metropolity Krakowskiego.

W skład Komitetu Honorowego Zawodów wchodzili:

1.     Ksiądz Prałat Stanisław Olszówka – Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego

2.     Ksiądz Mirosław Drozdek SAC – Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

3.     Ksiądz Krzysztof Pilarz – Proboszcz  Parafii Witów

4.     Ksiądz Stefan Urban – Proboszcz Parafii Dzianisz

5.     Ksiądz Jacek Mola – Proboszcz Parafii Kościelisko

6.     Franciszek Bachleda-Księdzularz – Senator Rzeczypospolitej Polskiej

7.     Andrzej Gąsienica Makowski – Starosta Tatrzański

8.     Piotr Bąk – Burmistrz Miasta Zakopane

9.     Władysław Stopka – Radny Powiatu Tatrzańskiego

10. Bohdan Pitoń – Wójt Gminy Kościelisko

11. Józef Płaza – Sołtys Wsi Witów

12. Józef Bukowski Tyrała – Sołtys Wsi Kościelisko

13. Paweł Skawiński – Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego

14. Józef Babicz – Prezes Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie

15. Jan Harbut – Przewodniczący Rady Nadzorczej Wspólnoty Leśnej 8 Wsi

16. Józef Nędza – v-ce Prezes Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi

17. Stanisław Solarczyk – Nadleśniczy Wspólnoty Leśnej 8 Wsi

18. Jan Piczura – Prezes Biathlonowego Klubu Sportowego „Wojsko Polskie – Kościelisko”

19. Janusz Niewiadomy – Komendant Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego „Gronik” w Kościelisku

20. Jan Krzyszfof – Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

21. Józef Łuszczek – Mistrz Świata w biegach na 15 km w Lahti w 1978r i brązowy medalista na 30 km. Otrzymał tytuł najlepszego sportowca tych Mistrzostw i specjalny puchar Prezydenta Finlandii Urcho Kokhonena. 39-krotny Mistrz Polski. Zasłużony mistrz sportu.

22. Wojciech Szatkowski – Muzeum Tatrzańskie.

23. Józef Staszel – Biathlonowy Klub Sportowy „Wojsko Polskie-Kościelisko”.

24. Józef Gąsienica Sobczak - 4-rotny olimpijczyk: 1956, 1960, 1964, 1968 r. 2-krotny wice Mistrz Świata w 1966 roku. 9-krotny Mistrz Polski. zasłużony Mistrz Sportu.

25. Maria Kowalska Bukowa - olimpijka w 1956 r. 6-krotna Mistrzyni Polski, zasłużony Mistrz Sportu.

26. Zofia Leśnik - 3-krotna Akademicka Mistrzyni Polski w Biathlonie, Zasłużony Trener Narciarski. Trener UKS "Regle" Kościelisko i UKS Dzianisz "Ostrysz".

27. Kazimierz Długopolski - 3-krotny olimpijczyk 1972, 1976, 1980 r. 13-krotny Mistrz Polski. Międzynarodowy Sędzia FIS w skokach.

28. Andrzej Rapacz - 2-krotny olimpijczyk 1972, 1976 r. 2-krotny medalista Mistrzostw Świata. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Zasłużony Mistrz Sportu.

29. Aleksander Kowalski - olimpijczyk 1956. 4-krotny Mistrz Polski Juniorów.           2-krotny Mistrz Polski.

30. Tadeusz Jankowski - olimpijczyk 1964. Uczestnik Mistrzostw Świata 1958, 1962r. Założyciel Biathlonu Kobiecego w Polsce, zasłużony Mistrz Sportu, trener narciarski.

31. Andrzej Czuj - 5-krotny Mistrz Polski, uczestnik Mistrzostw Świata 1970r. Mistrz Sportu.

32. Jerzy Leśnik - Mistrz Polski w Biathlonie. Trener kadry olimpijskiej biathlonistów. Wieloletni trener WKS Legia Zakopane, trener UKS "Regle" Kościelisko i UKS Dzianisz "Ostrysz".

33. Antoni Marmol - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zasłużony Mistrz Sportu. Trener narciarski. Przewodnik tatrzański i ratownik TOPR.

34. Jan Stawowy - Mistrz Polski w sztafecie 4x10 km w 1971r. Ratownik TOPR.

35. Anna Rapacz - Biathlonowy Klub Sportowy. Sędzia narciarski.

36. Wojciech Bartkowski - Członek Honorowy GOPR. Starszy instruktor ratownictwa wysokogórskiego.

37. Józef Pitoń - ratownik TOPR. Instruktor narciarski. Honorowy Członek Związku Podhalan.

38. Czesław Fluder - członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego - komisji sportu. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Biathlonu. Rzecznik Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

39. Franciszek Spytek - Zasłużony Ratownik TOPR. Przewodnik tatrzański.

40. Krzysztof Długopolski  - Starszy Ratownik TOPR.

Zawodnicy startowali na różnych trasach i dystansach w przedziałach wiekowych od 10 do 80 lat. Starsi narciarze seniorzy na zawody niestety nie przybyli. Pierwszych trzech zawodników w każdej grupie nagradzanych było medalami: złotym, srebrnym i brązowym. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zawodach, a wszyscy, którzy przybyli aby uczestniczyć lub obejrzeć zawody, częstowani byli gorącą herbatą ugotowaną w „Gazdówce u Zająca” pana Władysława Kowalczyka.

A oto oficjalne wyniki zawodów opracowane przez Kierownika Zawodów majora Józefa Staszla:

 

CHŁOPCY     rocznik 93 i młodsi    ; dystans  1 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 9.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

10

PABIN Maciej

94

00:06:44

00:00:00

 

2

15

STYRCZULA Bartłomiej

94

00:06:56

00:00:12

 

3

11

TRUCHAN Mariusz

94

00:07:49

00:01:05

 

4

14

MATOGA Szymon

94

00:07:51

00:01:07

 

5

13

LEJA Krzysztof

96

00:08:22

00:01:38

 

6

23

WÓJT Andrzej

97

00:09:36

00:02:52

 

7

24

WÓJT Marcin

97

00:10:04

00:03:20

 

 

DZIEWCZYNKI     rocznik 93  i  młodsze    ; dystans  1 km

 

Start  13.03.2005r. godz. 9.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

19

PITOŃ Magdalena

93

00:06:42

00:00:00

 

2

12

PABIN Małgorzata

93

00:06:47

00:00:05

 

3

17

ZAPOTOCZNA Agnieszka

94

00:07:22

00:00:40

 

4

22

WÓJT Barbara

93

00:07:51

00:01:09

 

5

20

IWANIEC Agnieszka

95

00:08:21

00:01:39

 

6

9

GROMSKA Agnieszka

94

00:08:23

00:01:41

 

7

18

BACHLEDA KUBAŃSKA Barbara

94

00:08:29

00:01:47

 

8

21

TOPÓR Dominika

94

00:09:21

00:02:39

 

9

30

CHYC - MYRMUŁA Maria

93

00:09:24

00:02:42

 

 

CHŁOPCY     rocznik 91-92   ; dystans  1 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 9.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

2

NĘDZA KUBINIEC Andrzej

91

00:05:33

00:00:00

 

2

3

TYLKA Jan

91

00:05:34

00:00:01

 

3

4

SZWAB Mariusz

91

00:05:48

00:00:15

 

4

1

LEJA Piotr

92

00:07:35

00:02:02

 

 

DZIEWCZYNKI     rocznik 91-92   ; dystans  1 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 9.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

28

PITOŃ Anna

91

00:05:50

00:00:00

 

2

26

IWANIEC Iwona

91

00:05:54

00:00:04

 

3

27

SOBCZAK Dominika

91

00:05:58

00:00:08

 

4

7

TRZOP Joanna

91

00:06:02

00:00:12

 

5

25

WÓJT Ewa

92

00:06:34

00:00:44

 

6

29

IWANIEC Katarzyna

91

00:06:58

00:01:09

 

 

CHŁOPCY     rocznik 89-90   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 9.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

66

OBROCHTA Maciej

90

00:06:46

00:00:00

 

2

70

PABIN Janusz

90

00:06:54

00:00:08

 

3

69

NĘDZA KUBINIEC Maciej

90

00:06:58

00:00:12

 

4

72

WÓJT Krzysztof

90

00:07:08

00:00:23

 

5

67

DŁUGOPOLSKI Krzysztof

90

00:07:35

00:00:50

 

 

DZIEWCZYNKI     rocznik 89-90   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 10.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

64

PABIN  Dominika

90

00:06:46

00:00:00

 

2

73

WÓJT Monika

89

00:09:14

00:02:28

 

3

74

SZELIGA Katarzyna

89

00:09:16

00:02:31

 

4

77

NĘDZA  Dorota

89

00:09:25

00:02:39

 

 

CHŁOPCY     rocznik 85-88   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 10.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

71

PITOŃ Adrian

88

00:06:33

00:00:00

 

2

78

POTRZĄSAJ Rafał

88

00:06:35

00:00:02

 

3

76

ALEKSANDROWICZ Michał

88

00:08:32

00:02:00

 

 

DZIEWCZYNKI     rocznik 85-88   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 10.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

80

GALICA Jadwiga

88

00:06:58

00:00:00

 

2

79

GĄSIENICA Katarzyna

88

00:07:05

00:00:07

 

3

75

PITOŃ Karolina

87

00:07:09

00:00:10

 

4

81

KLEJKA Halina

88

00:07:45

00:00:47

 

 

KOBIETY     rocznik 75-84   ; dystans  1,5 km

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 10.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

1

103

HOBOT Izabela

84

00:07:34

00:00:00

 

MĘŻCZYŹNI     rocznik 65-74   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 10.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

104

NĘDZA-KUBINIEC Tadeusz

68

00:08:11

00:00:00

 

 

KOBIETY     rocznik 65-74   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 11.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

102

WÓJT Anna

71

00:10:11

00:00:00

 

2

105

NĘDZA-KUBINIEC  Anna

65

00:10:25

00:00:14

 

 

MĘŻCZYŹNI     rocznik 55-64   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 11.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

7

PABIN Stanisław

55

00:08:13

00:00:00

 

2

1

PITOŃ  Bogdan

64

00:08:44

00:00:30

 

3

13

RYSULA Jan

57

00:09:03

00:00:50

 

4

12

PICZURA  Jan

56

00:10:36

00:02:22

 

5

10

CHYC-MARMUŁA Stanisław

56

00:10:50

00:02:36

 

 

KOBIETY     rocznik 55-64   ; dystans  1,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 11.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

16

PITOŃ Anna

62

00:07:37

00:00:00

 

2

18

OLEJNICZAK Halina

60

00:09:27

00:01:50

 

 

MĘŻCZYŹNI     rocznik 45-54   ; dystans  1 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 11.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

5

LEŚNIK Jerzy

53

00:05:30

00:00:00

 

2

11

SOBCZAK  Adam

47

00:06:23

00:00:52

 

3

35

JOCH Stanisław

48

00:08:05

00:02:35

 

 

KOBIETY     rocznik 45-54   ; dystans  1 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 11.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

6

LEŚNIK Zofia

54

00:06:19

00:00:00

 

 

MĘŻCZYŹNI     rocznik 35-44   ; dystans  0,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 11.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

14

CZUJ  Andrzej

44

00:02:03

00:00:00

 

2

9

BĘTKOWSKI  Maciej

44

00:03:06

00:01:03

 

3

30

LASSAK  Józef

38

00:03:57

00:01:54

 

 

KOBIETY     rocznik 35-44   ; dystans  0,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 12.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

15

KOWALSKA  Maria

36

00:02:59

00:00:00

 

 

MĘŻCZYŹNI     rocznik 25-34   ; dystans  0,5 km

 

 

 

Start  13.03.2005r. godz. 12.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr

 NAZWISKO I IMIĘ

R

CZAS

RÓŻNICA

 

Miejsce

startowy

 

 

BIEGU

CZASOWA

 

1

8

MARMOL  Antoni

29

00:02:19

00:00:00

 

2

17

PITOŃ Józef

32

00:02:25

00:00:06

 

 

Zawody odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnie wiejącym wietrze i padającym śniegu. Były bardzo dobrze zorganizowane i sprawnie przeprowadzone, za co należą się wykazy najwyższego uznania i podziękowania dla Biathlonowego Klubu Sportowego „Wojsko Polskie-Koscielisko”;  panu Prezesowi Janowi Piczurze, Kierownikowi Zawodów  majorowi Józefowi Staszlowi i ekipie sędziowskiej: Annie Rapacz, Elżbiecie Staszel, Adamowi Jakiele, Andrzejowi Bukowskiemu, Andrzejowi Rapaczowi i Tadeuszowi Jankowskiemu. W obsłudze technicznej zawodów pomagali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im.Oswalda Balcera: Agata Murzyn i Władysław Bętkowski,  oraz uczniowie Gimnazjum w Kościelisku: Marta Styrczula, Katarzyna Karpiel, Amelia Szymoniak, Anna Szwab, Adam Król, Marcin Tracz, Andrzej Krzeptowski, Kazimierz Karpiel, Szymon Olejniczak i Mateusz Zych, za co im również bardzo serdecznie dziękujemy. Obsługę fotograficzną zawodów pełnił Władysław Bętkowski, który dwoił się i troił, aby robić zdjęcia na starcie, na trasie i na mecie zawodów, które teraz możemy obejrzeć:

 Po zawodach trochę zmarznięci, ale bardzo zadowoleni, ogrzaliśmy się w „Gazdówce u Zająca” omawiając przebieg zawodów i snując plany zorganizowania w przyszłym roku „II Biegów narciarskich śladami Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej”, na które bardzo serdecznie  zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego. Spotkajmy się znowu za rok na Siwej Polanie, ale w dużo liczniejszym gronie!

                                                                                                 Maciej Bętkowski

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I