I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Jubileusz w Kościelisku

(30.11.2005) "27 listopada 2005r. w Kościelisku odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego. Poprzedziła ją msza św. w Kościele parafialnym w Kościelisku, a następnie w Domu Ludowym w Kościelisku spotkały się świętujące pary i ich rodziny z władzami gminy.
Pary małżeńskie zamieszkałe na terenie gminy Kościelisko, które w latach 1951-1955 zawarły związek małżeński, otrzymały specjalne medale “Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP. Odznaczenia te są dowodem uznania za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wielu wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny.
Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń przy udziale przewodniczącego Rady Gminy Kościelisko Władysława Długosza. Jubilaci oprócz medali przyznanych przez Prezydenta RP otrzymali też listy gratulacyjne od Wojewody Małopolskiego, dyplomy od Wójta Gminy Kościelisko oraz piękne wiązanki kwiatów.
Z terenu gminy Kościeliska odznaczenia “Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymały 32 pary małżeńskie. Z Dzianisza odznaczeni zostali: państwo Antonina i Jan Bąk, Anna i Józef Bukowscy, Agnieszka i Jan Długopolscy, Aniela i Franciszek Haberny, Józefa i Karol Knapczyk, Ludwina i Józef Kula, Bronisława i Franciszek Maryniarczyk, Albina i Jacenty Ogórek, Bronisława i Paweł Pabin, Barbara i Józef Pawlak, Aniela i Andrzej Słodyczka, Agnieszka i Leopold Staszel, Aniela i Jan Zych; z Kościeliska: państwo Anna i Tadeusz Andrzejak, Antonina i Stanisław Bachleda, Katarzyna i Stanisław Gruszka, Zofia i Andrzej Karpęcki, Eugenia i Antoni Kolczak, Zofia i Jan Lach, Anna i Jan Matyga, Sabina i Zbigniew Orłowscy, Janina i Władysław Piecuch, Genowefa i Andrzej Pitoń, Jadwiga i Józef Urbaś; z Witowa: państwo Anna i Józef Baran, Józefa i Stanisław Folfas, Bronisława i Andrzej Gewont, Antonina i Jan Koenig, Krystyna i Jan Kułach, Maria i Eugeniusz Lange, Barbara i Władysław Stanek, Maria i Walenty Szwab.
Uroczystość uświetnił występ zespołu regionalnego “Polany” działającego przy Zespole Szkół w Kościelisku pod kierownictwem Janiny Gąsienicy-Sobczak."

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego
Zofia Frączysta

Foto-relacja (zdjęcia Małgorzata Karpiel):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I