I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
5 x Klamerus

(21.08.2007) Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę pt. "Na Babcynej Dziedzinie 5 x Klamerus rzeźba, malarstwo, grafika tkanina". Dom Ludowy w Kościelisku 17.08 – 31.08.2007 r. Wystawa otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 10-19, w soboty od 15-19 w niedziele po uprzednim umówieniu się.

Ryszard KLAMERUS
ur. w 1949 r. w Zakopanem. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – dyplom z rzeźby w pracowni doc. B. Bienulis – Strynkiewicz

Julian KLAMERUS
ur. w 1952 r. w Zakopanem. Absolwent etnografii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Inspirują go głównie tematy religijne. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę w drewnie i kamieniu. Pisze wiersze. Od kilku lat współpracuje z kwartalnikiem Tatry wydawanym przez Tatrzański Park Narodowy. Wielokrotnie prezentował swoje prace publiczności. Obecnie jego indywidualna wystawa jest prezentowana w MOK w Nowym Targu.

Władek KLAMERUS
ur. 1956 w Zakopanem. Zmarł w 1992 r. w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W latach 1976-1983 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach prof. St. Kulona, prof. Jarnuszkiewicza, prof. O. Hansena i prof. W. Sadleya. Zmarł 14 lipca 1992 r. w wieku zaledwie 36 lat. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą

Piotr KLAMERUS
ur. 1957 w Zakopanem. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara. Związany z Teatrem Stu w Krakowie. Obecnie mieszka i tworzy w Chochołowie. Realizuje rzeźby w brązie drewnie, kamieniu.
Laureat nagrody Grand Prix X Międzynarodowego Biennale Dantego w Rawennie w 1992 r.
Obecnie jego indywidualną wystawę można oglądać w ogrodzie Leśniczówki u Zięby u wylotu Doliny Chochołowskiej.

Bartosz KLAMERUS
ur. 1975 w Bydgoszczy, syn Ryszarda. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Dyplom w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Zakopanem.

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I