I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
PORTRET GÓRALI

(10.07.2007) Małgorzata Karpiel: "120 fotografii składa się na wystawę zatytułowaną PORTRET GÓRALI, którą można oglądać do 11 sierpnia 2007 r. w Domu Ludowym w Kościelisku. Jej autorem jest Jerzy Kosiuczenko fizyk i chemik, pracujący na Politechnice Warszawskiej, człowiek, któremu bliskie są góry i kultura ich mieszkańców. W ubiegłym roku prezentował on w Zakopanem portrety górali Podhala, Sycylii i Tyrolu. Tym razem ze swojego archiwum wybrał i pokazał wyłącznie ludzi spod Tatr, przede wszystkim muzykantów i poetów a także uczestników „Kumoterskiej Gońby” w Kościelisku. Zdjęcia te wykonane zostały w latach 2003-2007.
Wernisaż, który miał miejsce 6 lipca 2007 r. uświetnili swoim koncertem uczestnicy kończących się właśnie w „Ludówce” integracyjnych warsztatów muzycznych organizowanych przez Fundację Andrzeja Brandstattera Pro Artis. Tym sposobem poprzez obraz i śpiew, przy udziale świetnych góralskich muzykantów udało się zaprezentować licznie zgromadzonej publiczności twórczość ludzi pozostających pod urokiem, a nieraz wręcz zafascynowanych kulturą góralską.
Wystawa i jej otwarcie zostały zorganizowane przez Autora oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, w ramach „Letnich spotkań z folklorem”.

Foto-relacja:

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I