I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Majowe granie 2005...

(13.11.2005) Anna Karpiel: "12 listopada w Domu Ludowym w Kościelisku odbył się już po raz kolejny koncert dedykowany Markowi Łabunowiczowi Mai. Okazją są co roku jego urodzin, które przypadają 11 listopada. Maja był ratownikiem tatrzańskim, zginął pod Szpiglasową Przełęczą podczas wyprawy ratunkowej w 2001 roku. W tym roku skończyłby 33 lata.
Maja był także muzykiem. Grał na altówce, cymbałach, fortepianie. Dlatego już od trzech lat przyjaciele, z którymi muzykował, organizują koncert poświęcony jego pamięci. W tym roku oprócz „Polaniorzy” wzięli w nim udział Jan Karpiel-Bułecka z zespołem, Hania Chowaniec-Rybka, kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz goście ze Słowacji - Zespół Podrohacska Folklorna Skupina z Zuberca. Przybyli, aby zagrać i zatańczyć dla Marka, a także przywołać wspomnienia o nim. Razem z nimi przyjechała grupa tamtejszych ratowników tatrzańskich.
Te muzyczne spotkania stały się juz tradycją w Kościelisku. Dzięki nim przetrwa pamięć o Marku Łabunowiczu, który poświęcił swoje życie niosąc pomoc innym. Bardzo zależy na tym jego przyjaciołom, z którymi łączyła go muzyka i góry. Wspólne muzykowanie zakończyła góralska śpiewka "To Majowe imie nigdy nie zaginie, ani na wiersycku, ani na dolinie"
Koncert zorganizował Związek Podhalan Oddział Kościelisko oraz Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku, a gospodarzem wieczoru był zespół "Polaniorze".

Wystąpili:
1) "Polaniorze"
2) Jan Karpiel-Bułecka (skrzypce, piszczałka), Stanisław Michałczak (skrzypce), Grzegorz Jaciów (kontrabas), Tomasz Michalik (skrzypce), Robert Czech (cymbały), Anna Chowaniec-Rybka (śpiew)
3) Podrohacska Folklorna Skupina z Zuberca.
4) Młodzi muzykanci z Kościeliska: Kazimierz Karpiel (prym), Andrzej Krzeptowski (sekund), Wojciech Karpiel (sekund), Klemens Trzebunia-Rząska (basy)
5) Sebastian Karpiel-Bułecka (prym), Wojciech Topa (sekund), Bartłomiej Kudasik (sekund), Józef Chyc (basy).

Foto-relacja (zdjęcia Małgorzata Karpiel i Maciej Stasiński):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I