I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Powerade Bike Maraton w Kościelisku...

(26.06.2005) Organizatorzy: "W Kościelisku odbył się w sobotę kolejny tegoroczny maraton cyklu Intel® Powerade® BikeMaraton. Na trasie, która rok temu uznana została przez zawodników za najtrudniejszą w sezonie, rywalizowało tym razem 630 osób. Po ubiegłorocznych deszczach, które zmusiły zawodników do błotnych kąpieli, przyszła pora na zmierzenie się z tatrzańskimi wzniesieniami w upale sięgającym 30C. Techniczna trasa, jazda przez większość dystansu na wysokości ponad 800m n.p.m., duże przewyższenia – to wszystko sprawiło, że być może po raz kolejny maraton w Kościelisku zdobędzie tytuł „najtrudniejszego”. Rekompensatą za ponoszony wysiłek było nie tylko ukończenie trasy, ale przede wszystkim możliwość obcowania z piękną tatrzańską przyrodą, widoki na trasie rzeczywiście zapierały dech w piersiach. W kategorii Open na krótkim dystansie najszybsi byli: Agnieszka Krok z Krakowa i Bogdan Czarnota z Bielska-Białej. W ubiegłym roku długiego dystansu nie ukończyła w limicie czasu żadna z zawodniczek. Tym razem dokonały tego 4 dzielne kobiety a najtwardszą okazała się Katarzyna Szczurek z Krakowa. Rywalizacja mężczyzn na długim dystansie rozstrzygnęła się na jednym ze zjazdów gdzie najlepszy okazał się Michał Bohdziewicz pochodzący... z Gdańska! Okazało się, że wychowany nad morzem zawodnik doskonale radził sobie na trudnej technicznie trasie i właśnie na zjeździe udało mu się zgubić najgroźniejszych rywali.
Impreza w Kościelisku połączona była z festynem ludowym, którego główną atrakcją były występy miejscowych zespołów regionalnych.
Już za tydzień kolejne góry, tym razem Intel® Powerade® BikeMaraton po raz pierwszy w historii zawita do Istebnej. Znowu możemy się spodziewać trudnej trasy, dużych przewyższeń, ale przede wszystkim wspaniałej atmosfery!".

(25.06.2005) Małgorzata Karpiel: "Mali Dzianiszanie, Witowianie, Polany, Polaniorze oraz Johny Walker Band bawili gości podczas festynu, który towarzyszył kolejnej edycji Intel Powerade Bike Maraton, jaki rozegrany został w Kościelisku. Trasa wiodła przez Kościelisko, Dzianisz, Chochołów i Witów. Zawodnicy ścigali się na dystansach 52 i 97 km. Start i meta znajdowały się na stadionie biathlonowym na Groniu. Oficjalne wyniki można znaleźć na stronie www.bikemaraton.pl ".

Foto-relacja (zdjęcia Małgorzata Karpiel):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I