I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Forum Młodych - Twin Town 2007

(11.09.2007) Międzynarodowe spotkanie młodzieży w Gminie Kościelisko - Twin Town 2007 zakończone. W ramach programu Międzynarodowego Forum Młodzieży od czwartku 6 września do soboty 8 września w Domu Ludowym odbywały się dyskusje i prezentacje multimedialne przygotowane przez młodzież z Finlandii, Szwecji, Niemiec, Estonii, Belgii, Łotwy, Słowacji i Polski.
W roku 2004 Gmina Kościelisko podpisała międzynarodowe porozumienie o współpracy z gminami i miastami: Durbuy (Belgia), Uusikaupunki i Orimattila (Finlandia), Valga (Estonia), Osthammar (Szwecja) oraz Kobylnica (Polska). W tym roku do współpracy przystąpią jeszcze kolejne miasta: Weissenburg (Niemcy), Valka (Łotwa) i Twardoszyn (Słowacja). Jednym z najważniejszych celów współpracy jest wymiana grup młodzieży, nauczycieli i samorządowców, aby zdobywać wzajemne doświadczenia i realizować wspólne projekty. Jednym z takich projektów było spotkanie młodzieży, które w tym roku w dniach od 5 do 9 września odbyło się gminie Kościelisko. Program spotkania zawierał prezentacje multimedialne i dyskusje miedzy grupami młodzieży, ale także wspólne wycieczki, dyskotekę i inne atrakcje.
Kościelisko reprezentowali uczniowie szkół średnich i klas gimnazjum: Bzdyk Karolina, Frączysta Weronika, Kowalczyk Rafał, Pabin Jadwiga, Pabin Małgorzata, Papież Małgorzata, Sobczyk Karolina, Szwab Janusz, którzy poświęcili kilka dni wakacji, aby przygotować swoje prezentacje. Opiekunem grupy był Piotr Kopeć oraz nauczyciele języka angielskiego: Ewelina Gierasimiuk, Anna Nowak i Sebastian Kucharski.
Gospodarzem spotkania był wójt Bohdan Pitoń, a koordynatorem Małgorzata Karpiel-Bzdyk.

Relacja wideo - Międzynarodowym Forum Młodych mówią:

Zakończenie Forum i podpisanie umowy o dalszej współpracy.

MediaPlayer (256 KB/s)

 

 

Wójt Kościeliska Bohdan Pitoń.

 

MediaPlayer (256 KB/s)

 

 

Przedstawiciel Kobylnicy zaprzyjaźnionej gminy - Z-ca Wójta, Sekretarz Gminy: Jan Plutowski.

 

MediaPlayer (256 KB/s)

 

 

Małgorzata Karpiel Bzdyk.

 

MediaPlayer (256 KB/s)

 

 

Foto-relacja:

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I