I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
SURSUM CORDA- SANTO SUBITO

(01.06.2007) SURSUM CORDA - SANTO SUBITO Obchody 10 rocznicy Apostolskiej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na Podhale w Gminie Kościelisko. Gorąco zapraszamy do udziału w gminnych obchodach 10 rocznicy pobytu Ojca Świętego na naszym terenie.
1 czerwca odbyło się uroczyste złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikami papieskimi wzdłuż “Szlaku Papieskiego” w Kościelisku w kolejności: granica Zakopanego i Kościeliska, skrzyżowanie Wojdyłówki i Salamandry, Butorowy Wierch.

Relacja wideo - poświęcenie obelisku i kapliczki oraz okolicznościowe przemówienie wójta Bohdana Pitonia:

 

MediaPlayer (256 KB/s)

 

Foto-relacja:

2 czerwca (sobota): pielgrzymka Sursum Corda do Ludźmierza,
godzina 8.00 Msza Św. W Kościele Parafialnym w Kościelisku,
godzina 8.30 poświęcenie obelisku papieskiego przy skrzyżowaniu Wojdyłówki i Salamandry, przywitanie pielgrzymów z Zakopanego, wspólna modlitwa i pielgrzymowanie.
3 czerwca (niedziela): godzina 12.00 reprezentacyjny przejazd strażaków, służb medycznych i porządkowych “Drogą Papieską" do Ludźmierza.
4 czerwca (poniedziałek): Światło Miłosierdzia- sztafeta młodzieży z Ludźmierza do wszystkich parafii Podhala:
ok. godz. 14.30 przejęcie przez młodzież z Witowa Światła Miłosierdzia przy Kościele w Chochołowie, następnie na granicy Chochołowa i Witowa rozdzielenie sztafety na biegnącą do Kościoła w Dzianiszu i drugą do Kościoła w Witowie, gdzie ok. Godz. 15.30 przejmie Światło młodzież z Kościeliska i przez Roztoki i Rysulówkę doniesie do Kościoła w Kościelisku.
O godzinie 21.00 we wszystkich miejscowościach zostaną odprawione uroczyste nabożeństwa z Apelem Maryjnym i zapłoną Watry. W Dzianiszu przy Kościele nad plebanią, w Witowie po nabożeństwie w Kościele Watra zapłonie przy pomniku papieskim na cmentarzu, a w Kościelisku Apel Maryjny i rozpalenie Watry będą miały miejsce przy kapliczce na Prędówce.
24 czerwca ( niedziela); zakończenie obchodów gminnych podczas Pielgrzymki do Doliny Jarząbczej i dorocznego odpustu w Dolinie Chochołowskiej o godz. 13.00.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy serdecznie do czynnego udziału w uroczystościach oraz zachęcamy do uroczystego wystroju domostw na okres uroczystości.
Zapraszamy również wszystkich do udziału w uroczystościach ogólnopodhalańskich a w szczególności do udziału w Mszy Świętej Rocznicowej pod Wielką Krokwią w Zakopanem, pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza , która odbędzie się 10 czerwca
o godzinie 11.00.

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I