I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Twin Town w Szwecji – zaproszenie dla młodzieży

(27.03.2009) Danuta Pyziak - GOKR Kościelisko: "Gmina Kościelisko od 5 lat współpracuje w ramach projektu „Twin town” z 9 samorządami z Polski – Kobylnica oraz zagranicy: Durbuy (Belgia), Uusikaupunki i Orimattila (Finlandia), Östhammar (Szwecja), Weissenburg (Niemcy), Valga (Estonia), Valka (Łotwa) i Tvrdosin (Słowacja). Co roku jeden z samorządów organizuje międzynarodowe spotkanie dla młodzieży i przedstawicieli samorządu. W czasie dotychczasowych spotkań młodzież i dorośli prezentowali w języku angielskim tematy dotyczące środowiska przyrodniczego, funkcjonowania systemów oświaty i zdrowia, utrzymania bezpieczeństwa, ochrony mniejszości, roli poszczególnych państw w Unii Europejskiej. W tym roku organizatorem spotkania będzie Östhammar w Szwecji, a burmistrz tego miasta już przysłał zaproszenie dla delegacji samorządu oraz dla młodzieży.
Dlatego chcemy do końca marca zakwalifikować grupę młodych, którzy będą reprezentować naszą gminę w międzynarodowym spotkaniu w terminie 26-30 sierpnia w Szwecji. Tematem spotkania będzie: “Energy and Sustainable development from a Baltic Sea perspective” i zarówno młodzież jak i dorośli zaprezentują przygotowane przez siebie prace. Uczestnicy konferencji będą razem z innym pracować nad wspólną deklaracją dla rządu Szwecji, który w połowie roku 2009 obejmie prezydencje w Unii Europejskiej.
Wszystkich młodych mieszkańców Gminy Kościelisko: uczniów klas III gimnazjum i szkół średnich zapraszamy do udziału w eliminacjach: test i rozmowa w języku angielskim i test znajomości środowiska przyrodniczego Bałtyku i krajów nadbałtyckich w poniedziałek 30 marca o godz. 16.30.w Domu Ludowym w Kościelisku.
Wyjazd to obowiązki i praca, ale również możliwość poznania Szwecji i spotkania młodych ludzi z innych państw – wiec warto spróbować i wystartować w eliminacjach. Zapraszamy."


Zgłoszeń można dokonywać i informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko ,Dom Ludowy – Chotarz 453 u Pani Danuty Pyziak lub pod nr tel. 0-18 20 70 051 .

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I