I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Słowińskiej – Willner

(12.07.2009) Wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Słowińskiej-Willner w Domu Ludowym w Kościelisku. Wystawa będzie czynna do  4 sierpnia 2009 r., w poniedziałki w godz. 10.00 – 14.00, od wtorku do piątku w godz. 9.00-16.00.

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza kolejne imprezy pod nazwą LETNIE SPOTKANIA Z FOLKLOREM. Koncerty, wystawy, występy odbywać się będą w sali widowiskowej GOKR Kościelisko mieszczącej się w Domu Ludowym w Kościelisku, Chotarz 453.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 018 20 700 51.

Występ zespołu góralskiego „Polaniorze” - odbędzie się 18.07.2009 r. (sobota) o godz. 19.00. Bilety dostępne bezpośrednio przed występem.

Spektakl „Lykorz pomimo włosnej woli”. Molierowska sztuka „Lekarz pomimo włosnej woli” w wykonaniu amatorskiego zespołu teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Sztukę na góralski przełożył Jan Gut Mostowy. Nie jest to jedynie przekład językowy, sztuka bowiem została zaadaptowana do góralskich realiów. – Rzecz dzieje się na góralskiej wsi. Jednemu z bogatych gazdów oniemiało dziewce, bo ojciec chciał ją wydać nie za tego, którego kochała. Do akcji wkroczył chłop – cudowny lykorz, który dziewkę wyleczył kijem – streszcza widowisko Bartłomiej Koszarek, szef bukowiańskiego Domu Ludowego i zarazem reżyser w spektaklu. Główną rolę tytułowego „lykorza” gra niezawodny jak zawsze Andrzej Pietras.
Zapraszamy 24.07.2009 r. (piątek) o godz. 19.00. Bilety dostępne bezpośrednio przed występem.

Na koncert zespołu „Trebunie-Tutki” - zapraszamy w dniu 30.07.2009 r. (czwartek) o godz. 19.00. Bilety dostępne bezpośrednio przed występem.

Foto-relacja (zdjęcia Monika Stanisławska Pitoń):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I