I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Narciarze z UKS „Regle” Kościelisko
zakończyli sezon zimowy 2008/2009

(29.06.2009) "Jak co roku początek sezonu wiosennego jest okresem podsumowań osiągnięć w Klubach Narciarskich. W dniu 26 czerwca 2009 roku w Domu Ludowym w Kościelisku odbyło się uroczyste zakończenie sezonu. Prezes Klubu Jerzy Leśnik w imieniu Zarządu przedstawił sprawozdanie z działalności oraz podsumował wyniki.
Po sezonie 2008/2009 Klub UKS „Regle” uplasował się na 7 miejscu wśród 29 klubów w narciarstwie biegowym w Polsce za sprawą 6 zawodników w kategorii junior, junior młodszy.
Magdalena Kozielska – reprezentantka Polski na Święcie Sportu Młodzieży Europy 13 miejsce, 8 miejsce w sztafecie, 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorek 5 km stylem dowolnym, dwa złote i srebrny medal na Olimpiadzie Młodzieży, 1 miejsce wśród juniorek a 5 wśród seniorek na Pucharze Europy w Czechach, 2 miejsce w Pucharze Polski 2008/2009, zawodniczka powołana w tym roku do Młodzieżowej Kadry Szkoleniowej.
Andrzej Nędza Kubiniec – reprezentant Polski na Święcie Sportu Młodzieży Europy, 2 srebrne i brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży, 2 Miejsce w Pucharze Polski za sezon 2008/2009.
Maciej Nędza Kubiniec - Czołowe miejsca w edycjach Pucharu Polski, 7 Miejsce w Pucharze Polski za sezon 2008/2009.
Trzop Joanna – Złoty Medal w sztafecie sprinterskiej 9 miejsce w Pucharze Polski 2008/2009.
Prawdziwym pechowcem w tym roku był Janusz Zając prawie pewny kandydat na Mistrzostwa Świata Juniorów, specjalista od techniki stylu klasycznego. Jednak zapalenie wyrostka robaczkowego i operacja pozbawiła go szans na Medale Olimpiady Młodzieży i wysokie miejsce w Pucharze Polski. Szkoda, że komisja Biegów przy Polskim Związku Narciarskim przy powołaniu zawodników do kadr szkoleniowych nie uwzględniła,  że ten chłopak ma papiery do biegania.
Andrzej Szpunar debiut niezbyt udany, potencjał ogromny i liczymy w przyszłości na sukcesy.
Występ naszych zawodników na Ogólnopolskich Spotkaniach Uczniowskich Klubów Sportowych w Wiśle był udany - dwa tytuły Mistrzów Polski w kategorii junior „D” przypadły Joannie Rysula i Mateuszowi Chowaniak. W sztafecie Pabin Maciej, Motor Konrad, Mateusz Chowaniak oraz Krzysztof Sobczyk byli o krok od brązowego medalu zajmując 4 miejsce. Sekundy dzieliły też naszą najlepszą zawodniczkę Klaudię Gąsienicę od medalu - zajęła 4 i 6 miejsce. Ostatecznie w Pucharze Polski za sezon 2008/2009 zajęła 11 miejsce.
Nasi najmłodsi zawodnicy z Kościeliska i Dzianisza z powodzeniem rywalizowali na zawodach w Szkolnej Narciarskiej Lidze Biegowej i Eurolidze.
4 maja w Urzędzie miasta Zakopane odebrałem puchar dla najlepszego Klubu w Powiecie Tatrzańskim w rywalizacji dzieci i młodzieży, a trenerki Danuta Michalik i Zofia Leśnik odebrały puchary dla Szkoły w Kościelisku za drugie miejsca w punktacji Szkół Podstawowych i Gimnazjum.
Na sukces zapracowali wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach. Rocznik 1998
Od pierwszego do piątego w kolejności: Stopka Justyna, Tomaszewska Natalia z Bugarą Oleńką, drugie miejsce Gluc Krystyna, Nędza Magdalena, Emilka Nawara 9 miejsce a najmłodsza z zawodniczek Bożenka Styrczula. Mamy jeszcze jedną utalentowaną zawodniczkę Marysię Długopolską, którą cały sezon trapiły choroby, liczymy na udany następny sezon. Na uwagę zasługuje 4 miejsce Dariusza Staszla wśród najmłodszych zawodników i 7 miejsce Mariusza Kwaśniowskiego z Dzianisza.
Wśród Gimnazjalistów Rysula Joanna I miejsce, Chowaniak Mateusz I miejsce, Płaza Tomasz Dzianisz 5 miejsce, Gładysz Mateusz 9 miejsce, Lasak Marek 10 miejsce. Grupa najstarsza Gąsienica Klaudia I miejsce, Motor Konrad II miejsce.
Z wynikami skoczków zapoznał trener Edward Przybyła:
Skoki chłopcy rocznik 1999 - Ziobro Michał 5 miejsce, Maja Stachowska I miejsce, Laska Zuzanna 3 miejsce.
Nasz stypendysta Przybyła Jakub Liga Szkolna skoki i kombinacja norweska 2 miejsce, I miejsce w Pucharze Świata do 15 lat Hinterzarten Niemcy.
Doskonale spisał się w tym sezonie nasz drugi stypendysta Gąsienica Andrzej uczeń Gimnazjum Sportowego w Zakopanem zdobywając dla „Regli” w Mistrzostwach UKS-ów Złoty medal w kombinacji norweskiej, dwa srebrne medale w skokach. Ogromnym sukcesem Andrzeja jest drugie miejsce w Drużynie w skokach, dwa razy ósme miejsce indywidualnie w skokach i kombinacji norweskiej na Święcie Sportu Młodzieży Europy Wisła – Szczyrk 2009 rok.
Prezes „Regli” poinformował, że zawodnicy grupa starsza i młodsza łącznie w sezonie brali udział w 32 zawodach. Udział i sukcesy w tak wielu zawodach nie byłyby możliwe bez udziału i ogromnej pracy szkoleniowej trenerów ze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku Włodzimierza Walusia i Krzysztofa Wańczyka, z Zakopanego Tomasza Sobańskigo i Ludwika Tokarza, w Kościelisku i Dzianiszu trenerek Zofii Leśnik i Michalik Anny i nie bez udziału mojej skromnej osoby. Nie bez znaczenia jest fakt wzorowej współpracy z dyrektorami i nauczycielami wyżej wymienionych Szkół oraz dyrektorów i nauczycieli Zespołu Szkół w Kościelisku i w Dzianiszu - mgr Bogdanem Juraszkiem i mgr Józefem Kuncem.
Piękną tradycją stało się w Gminie Kościelisko coroczne rozgrywanie Memoriałów im. Stanisława Bukowskiego „Ojca”. W tym roku pamięć naszego wspaniałego Olimpijczyka uczciło 273 uczestników, a na 12 edycji Memoriału Bronisławy Staszel Polankowej aż 330 zawodników. Głównym organizatorem zawodów jest Zarząd UKS „Regle” przy wsparciu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Kościelisko oraz sponsorów i rodziców. W imieniu Zarządu oraz naszych zawodników chciałbym podziękować za wsparcie finansowe na ręce pana Przewodniczącego Władysława Długosza Radzie Gminy Kościelisko, Wójtowi Bohdanowi Pitoniowi, Skarbnikowi Gminy Stanisławie Czubernat, Prezesowi firmy „Amago” Markowi Wiącek wraz z małżonką, Prezesowi firmy „Salomon” Ryszardowi Broniewicz, Zarządowi Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, Zarządowi Polskiego Związku Narciarskiego oraz Andrzejowi Kaweckiemu Dyr. Biura Promocji Zakopane za coroczne wsparcie finansowe.
Zawodnicy i zawodniczki zostali obdarowani pucharami, przez Wójta Gminy Kościelisko, Panią Skarbnik Stanisławę Czubernat, Prezesa Jerzego Leśnika oraz Prezesa Firmy „Amago” Marka Wiącka wraz z małżonką Ireną, sponsorów naszego klubu. W imieniu Zarządu Państwo Leśnikowie podziękowali zaproszonym Gościom za wspieranie działalności Klubu skromnymi dyplomami, plakietkami oraz sponsorów Marka i Irenę Wiącek pasowali na narciarzy wręczając im narciarski sprzęt biegowy firmy „Salomon”.
W imieniu Zarządu Prezes i Sekretarz Klubu odebrali podziękowania od Rodziców za opiekę nad ich pociechami.
Wójt Gminy Bohdan Pitoń pogratulował osiągnięć sportowych zawodnikom oraz podziękował Zarządowi za pracę i zaproszenie wręczając list gratulacyjny i nagrodę w postaci Encyklopedii Sportów Świata. Marek Wiącek Prezes Firmy „Amago” wraz z małżonką pogratulowali i podziękowali za zaproszenie oraz serdeczne przyjęcie."

Opracowała Angelika Leśnik

Prezes UKS „Regle” Kościelisko Leśnik Jerzy

Foto-relacja (zdjęcia UKS „Regle”):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I