I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
KSM w Auditorium Maximum UJ

(18.09.2007) Szymon Kocel & Marcin Semberecki: "W piątek 14 września 2007 roku przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem w składzie: Marcin Semberecki – Prezes Stowarzyszenia, Szymon Kocel – Vice Prezes Stowarzyszenia, Piotr Baś – Skarbnik, Anna Kępiak – Sekretarz oraz Dariusz Stanuch (sympatyk KSM, członek kadry narodowej w łyżwiarstwie szybkim) wzięli udział w VII Międzynarodowej Konferencji ”Rola Kościoła Katolickiego w procesie integracji europejskiej” w panelu dyskusyjnym ”Od Traktatu Rzymskiego do Traktatu Konstytucyjnego (Reformującego)”.
Konferencja odbyła się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Panel otworzył Dyrektor Fundacji Konrada Adenauera w Polsce Stephen Raabe, który przywitał zebranych gości i panelistów. Następnie ks. bp prof. Tadeusz Pieronek rozpoczął debatę od wystąpienia, w którym nakreślił rolę Kościoła w procesie integracji europejskiej. Gościem specjalnym był Prezydent Parlamentu Europejskiego prof. Hans – Gert Poettering, którego wystąpienie zrodziło szereg pytań ze strony gości zebranych w Audytorium Maximum UJ. Pytano o przyszłość Unii Europejskiej, o wartości na jakich należy budować dialog między krajami członkowskimi, o rolę Dekalogu w procesie integracji, a także polemizowano o roli Kościoła Katolickiego w Zjednoczonej Europie.
W panelu wzięli także udział: prof. Danuta Hübner – Komisarz UE oraz Elamr Brok – poseł do Parlamentu Europejskiego.
Panel dot. Traktatu Konstytucyjnego (Reformującego) zamknęła debata z udziałem zaproszonych gości. Moderatorem debaty był publicysta ”Polskapresse” i dziennikarz TVP Marek Zając.
Organizatorom Konferencji dziękujemy za umożliwienie nam wzięcia w niej udziału. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszego kolegi Andrzeja Pajora".

Foto-relacja (zdjęcia Szymon Kocel & Marcin Semberecki):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I