I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
NOWY MINISTER TRANSPORTU W KRAKOWIE

(19.11.2007) GDDKiA: "17 listopada 2007 roku Cezary Grabarczyk Minister Transportu w rządzie Donalda Tuska odwiedził krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Była to pierwsza wizyta ministra po zaprzysiężeniu rządu, które miało miejsce 16 listopada br. Cezary Grabarczyk interesował się stanem zaawansowania inwestycji, szczególnie tych związanych z Euro 2012. Przy okazji zapewnił, że – wbrew pojawiającym się po wyborach pogłoskom - rząd PO - PSL nie zamierza zmieniać planu inwestycyjnego oddziału i budowa drogi ekspresowej S7 nie będzie odsuwana w czasie, zarówno na odcinku od Krakowa do granicy z województwem świętokrzyskim, jak i na odcinku pomiędzy Lubniem a Rabką.

Minister zapoznał się też z systemem utrzymania dróg w krakowskim oddziale GDDKiA. W dyżurce Akcji „Zima” sam miał możliwość śledzenia pracy jednostek sprzętu zaangażowanych na drogach krajowych, z których wszystkie są wyposażone w nadajniki GPS. Ministrowi zaprezentowano także powiększający się z roku na rok system monitoringu, służący zarówno drogowcom, jak i kierowcom, który składa się już z: 35 stacji meteorologicznych, 46 kamer i 22 stacji pogodowych.

Podczas wizyty w Krakowie minister Cezary Grabarczyk został przyjęty przez Jego Eminencję Kardynała Stanisława Dziwisz Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego. Rozmowa w kurii dotyczyła rozwoju komunikacyjnego regionu, głównie problemów Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice i konieczności jego rozbudowy".

Foto-relacja (zdjęcia GDDKiA):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I