I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Marek Nawara będzie wybudzany ze śpiączki

(10.03.2009) PAP: "Marszałek Małopolski Marek Nawara, który z ciężkim urazem głowy przebywa w szpitalu w Klagenfurcie (Austria), będzie wybudzany ze śpiączki farmakologicznej - podało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego, powołując się na informacje rzeczniczki szpitala. Marek Nawara od 20 lutego przebywa w austriackim szpitalu po wypadku, jakiego doznał na stoku narciarskim. Ze względu na poważne obrażenia głowy był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa szpitala w Klagenfurcie Natalie Wurzer, lekarze zdecydowali o stopniowym ograniczaniu podawania pacjentowi środków utrzymujących go w śpiączce farmakologicznej, co w efekcie ma doprowadzić do wybudzenia pacjenta. Procedura medyczna związana z wybudzaniem wprowadzana jest stopniowo i potrwa jakiś czas.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi austriacka policja.

Jak podawał Maciej Kilijański z biura prasowego marszałka, według informacji napływających ze szpitala w Klagenfurcie przyczyną wypadku, któremu uległ marszałek, był najprawdopodobniej wylew krwi do mózgu, który nastąpił w momencie zjazdu dość łatwym stokiem narciarskim. To spowodowało upadek i dalsze poważne obrażenia czaszki i mózgu. Nawara nie miał kasku ochronnego na głowie".

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I