I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
ZBIGNIEW RAPCIAK - WICEMINSTREM INFRASTRUKTURY

(11.02.2008) Magdalena Chacaga GDDKiA: "11 lutego 2008 roku Zbigniew Rapciak, dotychczasowy dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odebrał nominację na podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Nowy wiceminister w rządzie Donalda Tuska będzie odpowiadał za drogi i nadzorował Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Zbigniew Rapciak urodził się 15 maja 1956 roku w Krakowie. Jest absolwentem Technikum Gospodarki Wodnej i Budownictwa Drogowego w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie uzyskał dyplomy na dwóch kierunkach: Organizacja i Zarządzanie oraz Ekonomika i Organizacja Produkcji. Ukończył Studium Podyplomowe Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania i finansowania infrastruktury drogowej. Kariera zawodowa: 1977 – 1980 „Transprojekt – Kraków”; 1980 – 1984 Rejon Dróg Publicznych w Krakowie; 1984 – 1994 Wojewódzka Dyrekcja Dróg Miejskich w Krakowie, zastępca dyrektora; 1994 - 2001 „Teknostrada” Sp. z o.o., dyrektor; 1995 – 1999 Urząd Miasta Krakowa Wydział Gospodarki Komunalnej, dyrektor; 1999 – 2000 Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych Oddział Południowo – Wschodni w Krakowie, dyrektor; 2001 – 2002 Agencja Budowy i Eksploatacji Autostrad w Warszawie, wiceprezes; od 2002 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, dyrektor.

Pod kierunkiem Zbigniewa Rapciaka powstały, są w budowie lub w zaawansowanym stadium przygotowań największe inwestycje drogowe w Małopolsce, m.in: A4 autostradowa obwodnica Krakowa, autostrada A4 Kraków – Tarnów, droga ekspresowa S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Bieżanów w Krakowie, droga ekspresowa S7 Myślenice – Lubień z obwodnicą Lubnia, droga ekspresowa S7 Lubień – Rabka i wiele innych".

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I