I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
„Polski Festiwal Piosenki Religijnej - Londyn 2007"

Kolędowanie kościele Matki Boskiej Częstochowskiej przy Devonia Road w dzielnicy ISLINGTON...

(27.03.2007) W serwisie Watra powracamy  do Londynu! Członkowie zespołu "Dei Trust", o którym pisaliśmy przy okazji koncertu w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej przy Devonia Road postanowili zorganizować Polski Festiwal Piosenki Religijnej - Londyn 2007. Koncert odbędzie się 21 kwietnia w Polskim Kościele na Shepherds Bush. Pomysłodawcy, czyli Sebastian Książek, Barbara Książek, Magdalena Wojcik, o tej inicjatywie piszą: "Wszyscy dobrze wiemy, ze współczesny człowiek zajęty własnym światem i znieczulony materializmem potrzebuje duchowego przebudzenia, odtrucia i uzdrowienia. Dlatego pośród swoich Wspólnot często szukamy nowych form dotarcia do serca człowieka, które często zamulone rocznymi drobiazgami nie znajduje miejsca na sprawy najważniejsze....

Muzyka i śpiew wielokrotnie okazywały asie rewelacyjną formą wyrażania najgłębszych ludzkich przeżyć. Dla wielu młodych ludzi świat muzyki stał się przestrzenią, w której czują się wolni i bezpieczni. Dlatego właśnie w muzyce i śpiewie upatrujemy nowych i skutecznych form ewangelizacji...

Nasz bardzo aktywny zespół "Dei Trust", skupiający ludzi w różnym wieku oraz o różnej profesji, którzy pragną dzielić swój czas i talenty, aby tworzyć lepszy świąt i promować Cywilizacje Miłości do budowania, której wzywa nas Jan Paweł II... Właśnie w tym gronie wpadliśmy na pomysł zorganizowania Polskiego Festiwalu Piosenki Religijnej, Londyn 2007, który odbędzie się po raz pierwszy w Polskim Kościele na Shepherds Bush w sobotę 21 Kwietnia 2007 o godz. 17.30. Naszym celem jest zainicjowanie stałego muzycznego wydarzenia o charakterze ewangelizacyjnym w środowisku Polonijnym Wielkiej Brytanii.
Nie przewidujemy żadnych nagród ani specjalnych wyróżnień. Chcielibyśmy, aby spotkanie to zachęciło młodych ludzi do duchowego przebudzenia, rozradowało serca i udowodniło, ze muzyka religijna to tak naprawdę bardzo ciekawy i interesujący temat.

Patronat honorowy nad naszym festiwalem obejma Pan Prezydent Ryszard Kaczorowski, Konsul Generalny RP Janusz Wach oraz Rektor Polskiej Misji Katolickiej Ks. Pr. Tadeusz Kukla.

Liczymy na szerokie zainteresowanie, sporą frekwencję i pokoncertowe wspomnienia na łamach polonijnej prasy... No i na Twoim portalu.. Zaprosiliśmy zespoły i grupy wokalno-muzyczne działające we wspólnotach parafialnych Londynu i okolic. Gościem specjalnym będzie znana polonijna piosenkarka Eva Becla...".

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I