I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Wspólny projekt Hanki Rybki i Eli Krzemińskiej Owczarz

(16.08.2006) 19 sierpnia, czyli w najbliższą sobotę w Zakopanem bardzo interesujące wydarzenie z kręgu muzyki i mody. W ramach jednego z koncertów poprzedzających Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Hanka Rybka i Ela Krzemińska-Owczarz zaprezentują wspólny projekt. Będzie to koncert przeplatany pokazem mody opartej na motywach góralskich. Zabrzmi folk, którego podstawą jest tradycyjna muzyka ludowa z różnych regionów Polski.
Połączenie gry kapeli góralskiej z grupą jazzmanów z Krakowa daje w efekcie oryginalne brzmienie i aranżacje z pogranicza muzyki ludowej, jazzowej i pop. Natomiast Ela Krzemińska Owczarz zaprezentuje dwie kolekcje mody zatytułowane ''Ze sosrębu ...w Świat" i ''Zwabiło mnie echo z Tatr...". Przypomnijmy, że projektantka skończyła Szkołę Artystycznego Ubioru w Krakowie. W konkursie „Igłą malowane” otrzymała nagrodę pisma Moda Forum, również wyróżnienie w projekcie Future, za co brała udział w Międzynarodowych Targach Mody w Poznaniu. Uczestniczyła także w pokazach na Międzynarodowych Targach Habitus Textilia w Rydze.
Pomysł na wspólny występ zrodził się spontanicznie. Ela podczas swoich pokazów mody wykorzystuje muzykę folkową a dużo jej na płycie „i to, i to” Hanki Rybki. Hanka natomiast podczas koncertów występuje w kreacjach z motywami góralskim - Ela takich ma pod dostatkiem. W czasie sobotniego wieczornego spotkania zapewne jedno i drugie uda się połączyć. Hanka Rybka wystąpi w kreacji zaprojektowanej specjalnie na tę okazje przez Elę, a modelki prezentujące jej kolekcje na wybiegu będą się poruszały w rytm muzyki góralskiej. Zapraszamy więc serdecznie do namiotu festiwalowego na Równi Krupowej w Zakopanem 19 sierpnia (sobota) o godzinie 21.

W koncercie Hanki Rybki wezmą udział:
Hanka Rybka – śpiew
Andrzej Jarząbek – skrzypce
Piotr Polak – skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka – skrzypce, altówka
Paweł Szaflarski – basy
Józef Michalin – kontrabas
Leszek Szczerba – saksofon
Mieczysław Jurecki – gitara
Sławomir Berny - perkusja

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I