I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
DOCTOR BLUES

(10.07.2007) Andrzej Popiołek: "W letnim cyklu koncertów w Muzycznym Folwarku w Mszanie Dolnej, 6. lipca 2007,wystąpił zespół BLUES DOCTORS z Ostrowa Wielkopolskiego. Atmosfera była gorąca, a kilka godzin grania na żywo wyzwoliło w nich i w publiczności niesamowitą energię. Muzycy udowodnili, że dla nich najważniejsze jest zespołowe granie, zabawa dźwiękami, funky groove i soulowe klimaty. BLUES DOCTORS, oprócz swoich kompozycji utrzymanych w klimatach bluesowo-soulowo-funkowych, wykonali również covery. Zespół wystąpił w składzie: Oskar Kunicki – gitara; Błażej Smok – wokal; Przemek Hasek – perkusja; Michał Szpajda – bas. Zapraszamy na kolejne koncerty: 13.lipca 2007 – występ znanej już w Muzycznym Folwarku grupy Teenage Beat!".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

UWAGA zaproszenie na następny koncert:

Koncert TEENAGE BEAT w Muzycznym Folwarku.

Tym razem do Muzycznego Folwarku w Mszanie Dolnej przy ul. Ogrodowej 2 przyjeżdża - już po raz 3 !!! zespół TEENAGE BEAT.
Koncert odbędzie się w piątek 13.07.2007 jak zwykle o godz. 20.00.
Nazwa “Teenage Beat” została zaczerpnięta z niezwykle ekspresyjnego i energetycznego utworu Little Waltera, geniusza i pioniera elektrycznej, bluesowej harmonijki.
Nazwa ta świetnie pasowała do młodej kapeli nie tylko ze względu na znaczenie słów ale również poprzez sam kawałek, który znakomicie odpowiadał naszej “wizji” wesołego i żywiołowego grania.
Brzmienie Teenage Beat jest rzadko spotykane na polskiej scenie bluesowej, gdyż jest to jeden z niewielu typowo harmonijkowych zespołów, grających Bluesa z Zachodniego Wybrzeża USA,
co dostarcza publiczności wielu miłych doznań oraz znakomitą zabawę.
Łukasz Rumpel- harmonijka i śpiew (laureat Zaczarowanego Świata Harmonijki, Bydgoszcz Harmonica Meeting, Toruń Harmonica Top, towarzyszył wielu muzykom m.in. Sławkowi Wierzcholskiemu, Jackowi Gaździe, zespołom: Banaszak & the Best, Szulerzy, Hokus.) W roku 2005 Łukasz Rumpel zdobył szóste miejsce w prestiżowej ankiecie Blues Top
w kategorii Harmonijka Roku, a cały zespół uzyskał trzecie miejsce w kategorii Odkrycie Roku. W najnowszej ankiecie, będącej rozliczeniem za rok 2006, Łukasz zajął wysokie, czwarte miejsce, w kategorii Harmonijka Roku

Na repertuar Teenage Beat składają się harmonijkowe, i nie tylko, kompozycje takich mistrzów gatunku jak: Rod Piazza, William Clarke, Little Walter, Sonny Boy Williamson, Willie Dixon i wiele innych.
Oczywiście posiadamy też, stale rozrastający się, zbiór własnych utworów, głęboko osadzonych w kalifornijskim stylu.

Brzmienie Teenage Beat jest rzadko spotykane na polskiej scenie bluesowej, gdyż jest to jeden z niewielu typowo harmonijkowych zespołów, grających Bluesa z Zachodniego Wybrzeża USA, co dostarcza publiczności wielu miłych doznań oraz znakomitą zabawę.

Aktualny skład zespołu:
Łukasz Rumpel - harmonijka, śpiew
Marcin Magaczewski - gitara
Damian Koszera - bas
Bartosz Pasternak - perkusja

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I