I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Objawienie roku w Muzycznej Winiarni...

(21.04.2008) Henryk Urbanowski: "W ubiegłym roku wygrali pięć festiwali w Polsce: w Ostródzie, Tychach Częstochowie, krośnie i Kalisz. W minioną sobotę (19 kwietnia) białostocka grupa „Bracia i Siostry” gościła w klubie Muzyczna Winiarnia w Mszanie Dolnej. A już za tydzień leci do USA, by wziąć udział w programie „Śladami Podlasia w Chicago”. Towarzyszyć im będzie grupa folkowa „Rybcie znad Biebrzy”
„Bracia i siostry” powstali 2,5 roku temu. Nazwa zespołu nawiązuje do słynnej płyty „Brothers and Sisters” The Allman Brothers Band. Jej utwory stanowią także podstawę repertuaru białostockiej grupy.
Zespół gra w składzie: Krzysztof Gregorkiewicz – wokal, Paweł Szuszkiewicz – gitary, sidle, Andrzej Gerwatowski – gitary, Krzysztof Tulej – klawisze, Mateusz Bielski – kontrabas, gitara basowa oraz Mirosław Kozioł – perkusja.
Prawdziwym show-menem tej grupy jest jej wokalista, który ze swej nadwagi potrafił uczynić atut. Podobnie jak niegdyś Danuta Rinn śpiewająca „Kto ma tyle wdzięku co ja”. Momentami przypomina swym zachowaniem stare murzyńskie śpiewaczki jazzowe i bluesowe naśladując ich gesty i miny i czyni to w sposób naturalny, na luzie. Zespół gra zresztą w sposób radosny, a wywoływany przez muzyków nastrój szybko udziela się widowni.
Pod koniec koncertu do „Braci i Sióstr” dołączyła nasza podhalańska gwiazda bluesa i rocka Piotr Lupi Lubertowicz, którego z białostockimi muzykami łączy wieloletnia przyjaźń.
Wkrótce ukaże się koncertowa płyta „Braci i Sióstr” w nagraniu której wzięli udział Marek Raduli.
- „Bracia i Siostry” to prawdziwe objawienie polskiej sceny bluesowej – powiedział nam Andrzej Majchrzak, współwłaściciel Muzycznej Winiarni – widzę przed tą grupą dużą przyszłość.
Więcej na stronie: www.braciaisiostry.com"

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kuczaj piotr.kuczaj@neostrada.pl):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I