I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Malarstwo na szkle Agnieszki Górkiewicz

(14.06.2007) Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zaprasza na wystawę „Mój świat. Malarstwo na szkle Agnieszki Górkiewicz.”, która będzie prezentowana w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba” przy ulicy Kościeliskiej 18 w Zakopanem, w terminie od 13 czerwca do 2 września 2007 r. Na wystawie obejrzeć można 30 prac z lat 2001-2007 pochodzących z kolekcji malarki.

Agnieszka Górkiewicz urodziła się w 1980 r. w Zakopanem. Mieszka w Bukowinie Tatrzańskiej. Od 1992 r. maluje na szkle, jest w tej dziedzinie samoukiem. Jej obrazy przedstawiają najczęściej postaci świętych, oraz Madonny i Anioły, ubrane często w góralskie stroje. Maluje też chętnie rodzinne strony, a także zajęcia ludności i miejscowe zwyczaje.
Po raz pierwszy pokazała swe prace w 1996r. na zbiorowej wystawie „Matka Boża Ludźmierska Gaździna Podhala wśród nas”, zorganizowanej w Domu Podhalańskim w Ludźmierzu. W tym też roku została członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Jej pierwsza indywidualna wystawa miała miejsce w 1998 r. w świetlicy Związku Podhalan „Śwarna” w Zakopanem. Od tamtego czasu corocznie pokazuje swe obrazy na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
W 1998 i 2003 roku otrzymała stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki. Jej prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Zapraszamy: od środy do soboty w godz. od 9 do 17
w niedzielę od godz. 9 do 15

Na fotografii obraz Agnieszki Górkiewicz "Na ubocy lato" (2006) - fot. Maciej Luberda.

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I