I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
ZEW Niedzica SA – dobra marka

(10.03.2009) Teresa Zielińska: "Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica SA już po raz drugi znalazł się w rankingu „Gazele Biznesu”, publikowanym przez „Puls Biznesu”. Uzyskanie tytułu to dla wyróżnionego przedsiębiorstwa potwierdzenie swojej dobrej marki. „Gazele Biznesu” to prestiżowe grono firm, rozwijających się bardzo dynamicznie, przedsiębiorstw aktywnych w obrocie gospodarczym, uczciwych, których dewizą jest jawna działalność. Zakwalifikowanie do rankingu jest wyrazem ich docenienia i promowania. ZEW Niedzica SA ma już jeden tytuł „Gazele Biznesu 2007”, teraz zdobył go po raz drugi, wchodząc do grona „Gazel Biznesu 2008”.
Ten ranking, publikowany przez „Puls Biznesu” różni się od innych ponieważ, o zakwalifikowaniu na listę przedsiębiorstwa nie decyduje jury, ale wyłącznie wyniki osiągane przez firmę - wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w trzech kolejnych latach. Podobne rankingi jak ten tworzony przez „Puls Biznesu” powstają również zagranicą: w Danii, Szwecji, Estonii, Rosji, Chorwacji oraz na Litwie i Łotwie. Specyfika tego rankingu polega również na tym, że promowane są firmy, które działają w sposób przejrzysty i udostępniają swoje wyniki finansowe. Publiczne potwierdzenie dobrej kondycji przedsiębiorstwa pomaga budować pozytywny wizerunek i ułatwia nawiązywanie kontaktów handlowych. Sama obecność na liście dowodzi, że przedsiębiorstwo jest w doskonałej kondycji, potwierdza także uczciwość firmy. Przedsiębiorcy dzięki temu tytułowi cieszą się większym zaufaniem kontrahentów i instytucji finansowych.
Pamiątkowe statuetki i certyfikaty potwierdzające przynależność do elitarnego klubu Gazel Biznesu wręczane są podczas cyklu dwunastu gali regionalnych, w czasie których wyróżnieni przedsiębiorcy mogą się poznać, wymienić doświadczeniami i opiniami. Małopolskie „Gazele Biznesu 2008” odebrały statuetki i certyfikaty podczas gali regionalnej w Krakowie. Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica SA reprezentował prezes Zarządu Grzegorz Podlewski.
- Ranking organizowany przez Puls Biznesu cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prestiżem, dlatego czujemy się zaszczyceni – mówi prezes Zarządu Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA Grzegorz Podlewski, - że po raz drugi znaleźliśmy się wśród wyróżnionych. Kryteria ekonomiczne, w oparciu o które ranking się tworzy, są bardzo ostre, tym większa jest więc nasza satysfakcja. Ponieważ jesteśmy akurat na etapie podsumowania roku 2008, biorąc pod uwagę wstępne wyniki bilansowe, mam nieskromną nadzieję, że i w kolejnym rankingu, po raz trzeci, zostaniemy Gazelą Biznesu".

Foto-relacja (zdjęcia Tadeusz Zabrzewski):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I