I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wielkie Odkrywanie Małopolski
Nagroda
dla Restauracji „Dwór” na Polanie Sosny w Niedzicy

(10.10.2009) Teresa Zielińska: "W Wielkim Odkrywaniu Małopolski w kategorii baza gastronomiczna miejsce trzecie zajęła Restauracja „Dwór” na Polanie Sosny w Niedzicy należąca do Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. - Centrum Turystyki i Rekreacji Niedzica.pl. Uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu i wręczenie nagród odbyło się w piątek 9 października w gminie Czorsztyn podczas Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.
Celem plebiscytu jest wyłonienie i promocja najciekawszych oraz najbardziej wartościowych ofert dla turysty goszczącego w Małopolsce. Plebiscyt prowadzony jest w 6 kategoriach: miejscowość/ gmina; atrakcja turystyczna; baza noclegowa w tym hotele pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, schroniska, bacówki, pola biwakowe, kempingi itp. prowadzące działalność zgodnie z Ustawą o usługach turystycznych; baza gastronomiczna w tym restauracje, bary, kawiarnie, puby, szałasy gastronomiczne, piwnice regionalne, bistra itp.; wydarzenia artystyczne, kulturalne, sportowe; agroturystyka. Głosują ludzie; zwycięzcą plebiscytu i laureatem „Wielkiego Odkrywania Małopolski” w danej kategorii zostaje kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów liczonych jako suma głosów wysłanych za pomocą kuponów konkursowych oraz głosów oddanych przez Internet. Kandydaci, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem liczby otrzymanych głosów, otrzymają wyróżnienie w danej kategorii.
W tegorocznej edycji „Wielkiego Odkrywania Małopolski” trzecie miejsce w kategorii baza gastronomiczna zajęła restauracja „Dwór” na Polanie Sosny w Niedzicy. Ośrodek Polana Sosny leży nad brzegiem Dunajca, w sąsiedztwie Jeziora Sromowieckiego. Wystrój restauracji zachowuje elementy XVII-wiecznego dworu polskiego, serwuje się tam tradycyjną kuchnię polską i węgierską.
W skład Kapituły Plebiscytu wchodzą:
Leszek Zegzda – wicemarszałek Województwa Małopolskiego (przewodniczący Kapituły),
Elżbieta Kantor – dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
Rafał Szmitke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej,
Jan Wieczorkowski – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej,
Paweł Miernicza – dyrektor Biura Małopolskiej Organizacji Turystycznej,
Krzysztof Tenerowicz – członek Zarządu Radia Kraków S.A.,
Agnieszka Kuczyńska – kierownik Działu Promocji Radia Kraków S.A.,
Maciej Bielski – zastępca dyrektora Oddziału TVP Kraków S.A.,
Mariusz Suss – szef Biura Reklamy Oddziału TVP Kraków S.A.,
Tomasz Lachowicz – redaktor naczelny Polski Gazety Krakowskiej,
Andrzej Wojdyło – członek Zarządu Polskapresse O/Prasa Krakowska,
Danuta Górszczyk – redaktor Polski Gazety Krakowskiej.
Konkurs organizowany jest przez Oddział „Prasa Krakowska” przy współudziale Samorządu Województwa Małopolskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Radia Kraków S.A., Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Krakowie.
W związku z X jubileuszową edycją plebiscytu Kapituła przyzna wyróżnienia specjalne. Kandydaci do wyróżnień wyłonieni zostaną spośród laureatów i wyróżnionych w poprzednich plebiscytach.
"
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I