I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Puchar Głowatki

(10.10.2009) Teresa Zielińska: "W dniach 9 – 11 października odbywa się w Niedzicy XVI Międzynarodowy Puchar „Głowatki”, organizowany przez Krakowski Klub „Głowatka” przy współpracy z Zespołem Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. oraz gminami: Czorsztyn i Łapsze Niżne. Patronat honorowy nad imprezą objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi – sekretarz stanu Kazimierz Plocke, marszałek Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda i posłanka RP Katarzyna Matusik Lipiec.
Uczestnicy Międzynarodowego Pucharu „Głowatki” zakwaterowani są w hotelu „Pieniny” na Polanie Sosny. Najważniejsze punkty programu przypadają na 10 października. O godz. 9.30 na przystani Zamajerz w Niedzicy rozpocznie się zarybianie zalewu czorsztyńskiego i rzeki Dunajec. Zgodnie z planem do jeziora wpuszczonych zostanie ok. 1000 sztuk troci, po czym samochodem rozwożony będzie wzdłuż Dunajca na odcinku sromowieckim roczny narybek głowacicy i pstrąga potokowego (około 5 tys. sztuk głowacicy i 10 tys. sztuk pstrąga potokowego). Zarybianie zakończy się ok. godz. 12.00, gdy ze schodków na Polanie Sosny wpuszczona zostanie do Dunajca około metrowa głowacica. Koszt zarybienia, jakie dokonane zostanie w sobotę 10 października, wyceniane jest na kwotę 12 tys. zł.
W sobotę też nastąpi wręczenie wyróżnień przez ministra rozwoju rolnictwa i wsi (godz. 11.30), uroczyste wpuszczenie dużej znakowanej głowacicy do Dunajca (godz. 12.00).
O godz. 12.30 serwowana będzie na Polanie Sosny wojskowa grochówka, z kolei o godz. 13.30 rozpoczną się zawody, a wędkarze wyjadą na łowiska. Wieczorem o godz. 19.30 odbędzie się sali konferencyjnej hotelu „Pieniny” tradycyjna wędkarska licytacja.
Zakończenie połowów nastąpi 11 października o godz. 13, a uroczysta dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy – o godz. 15.30."
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I