I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Program Partnerski dla najmłodszych żeglarzy

(03.06.2009) "6 – 7 czerwca, w weekend, na Jeziorze Czorsztyńskim, w ramach VIII Regat o Puchar im. Jana Petryli, odbędą się regaty programu NIVEA Błękitne Żagle. To rzadka okazja, by zobaczyć na wodzie zmagania kilkuletnich żeglarzy, pływających na łódkach Optimist.

 

Czorsztyn znów gości błękitnych

Zawody w Nowym Targu to pierwsza z sześciu głównych, zaplanowanych na ten sezon imprez regatowych programu NIVEA Błękitne Żagle. Przyjedzie na nią kilkudziesięciu małych zawodników z sześciu klubów żeglarskich. Swoją drużynę wystawi też oczywiście gospodarz i organizator regat – Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie. Poprzednia duża impreza programu w Nowym Targu odbyła się pięć lat temu.
O ile pogoda pozwoli, dzieci z NIVEA Błękitne Żagle wystartują w sumie w 7 wyścigach. Pierwszy zaplanowany jest w sobotę, na godzinę 12:00. W tym samym czasie na wodzie współzawodniczyć będą ze sobą starsze dzieci i młodzież - zawodnicy pływający w klasie Optimist grupy A i B.

O Programie

NIVEA Błękitne Żagle to prekursorskie przedsięwzięcie w skali światowej. Program skierowany jest do najmłodszych żeglarzy w wieku do 11 lat. Obejmuje on 33 kluby żeglarskie, które otrzymują wsparcie finansowe oraz sprzęt sportowy. Program opiekuje się także kadrą narodową polskich Optimiściarzy – NIVEA Team Poland, która z sukcesami reprezentuje nasz kraj we wszystkich zawodach najwyższej rangi sportowej.
Program realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim (PZŻ) oraz Narodowym Stowarzyszeniem Klasy Optimist (NSKO). Od lat patronuje mu także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski. Program wspiera uznana marka odzieżowa Henri Lloyd, Targi Wiatr i Woda oraz miesięcznik „Żagle”.
Główną ideą akcji NIVEA Błękitne Żagle jest promowanie żeglarstwa jako sposobu na aktywny wypoczynek dzieci i ich rodzin. Nacisk położony jest też na walor edukacyjny, czyli wychowywanie dzieci poprzez sport, stymulujący prawidłowy rozwój psychofizyczny.

Terminarz najważniejszych regat NIVEA Błękitne Żagle 2009:

Nowy Targ (Jezioro Czorsztyńskie) 6 – 7 czerwca
Mrągowo (jezioro Czos) 27 – 28 czerwca
Poznań (Jezioro Kierskie) 4 – 5 lipca
Brodnica (jezioro Niskie Brodno) 25 – 26 lipca
Kielce (Zalew Kielce) 8 – 9 sierpnia
Puck (Zatoka Pucka) 22 – 23 sierpnia"

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I