I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Jak to jest być tym burmistrzem?

(21.04.2009) Marcin Jagła - Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urząd Miasta Nowy Targ: "Około stu dziesięciu uczniów klas zerowych i pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej uczestniczyło w spotkaniu z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem i Przewodniczącym Rady Miasta Lesławem Mikołajskim w ramach programu "Przyszłość samorządu - to My" w sali obrad Urzędu Miasta.
Najmłodsi nowotarżanie wzięły włodarzy miasta w krzyżowy ogień pytań. Świetnie również poradziły sobie z pytaniami zadawanymi przez Burmistrza i Przewodniczącego.
Spotkanie zaczęło się od przedstawienia gospodarzy spotkania i krótkiej prezentacji filmu "Nowy Targ na weekend" zrealizowanego przez Telewizję Kraków. Potem nadeszła kolej na pytania. Ponieważ ani gospodarze, ani goście nie byli uprzedzani co do ich treści, nie obyło się bez zaskoczeń. Na przykład w przypadku pytania o... numer kołnierzyka Przewodniczącego Mikołajskiego. Burmistrz Fryźlewicz musiał odpowiedzieć na pytanie "jak to jest być tym burmistrzem" oraz szeroko komentować swoją dwunastoletnią kadencję. Niestety na prośbę o podwyżkę dla mamy jednego z małych gości musiał odmówić, zwłaszcza że się okazało, że mama... nie pracuje.
Dzieci natomiast dobrze orientowały się w realiach miasta. Nie tylko wiedziały, że patronką Nowego Targu jest święta Katarzyna, ale też że obok Ojca Świętego Jana Pawła II honorowym obywatelem miasta jest także m.in. Jan Kanty Pawluśkiewicz.
- To nasz autorski program - mówi Burmistrz Marek Fryźlewicz o pomyśle spotykania się z tak młodymi mieszkańcami. - Już w tym wieku warto zapoznawać dzieci z regułami demokracji, ze sprawami, którymi zajmuje się Urząd Miasta. Jest to rozpoczynanie od podstaw nauki umiejętności rozmowy przy różnych poglądach tak, aby unikać sytuacji tych "z góry", gdzie prezydent i premier nie potrafią się ze sobą dogadać - tłumaczy Burmistrz. Chce on, by programem zainteresowały się wszystkie miejskie szkoły, a jeśli odpowiedź będzie pozytywna, Urząd postara się program rozbudować i pozyskać na jego dofinansowanie środki unijne.
"

Foto-relacja (zdjęcia Konrad Placzki):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I